Ryszard Petru odchodzi z BRE Banku

redaktor Bankier.pl

Ryszard Petru - główny ekonomista i dyrektor ds. strategii BRE - opuszcza bank – wynika z informacji, do których dotarł portal Bankier.pl. Według różnych źródeł może on objąć fotel wiceprezesa NBP, doradcy prezydenta lub członka zarządu innego banku komercyjnego. W tym kontekście pada nazwa Pekao SA. Petru nie komentuje tych informacji.

Miejsce Petru w BRE Banku może zająć Stefan Kawalec, były wiceminister finansów.

Oficjalnego komunikatu banku w tej sprawie możemy spodziewać się w piątek, 15 października.

Ryszard Petru jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej cytowanych ekonomistów w Polsce. Od 1 lipca pełnił funkcję Dyrektora Banku ds. strategii i głównego ekonomisty w BRE Banku. Do BRE przeszedł, za zaproszeniem Mariusza Grendowicza, z Banku BPH, gdzie do października 2008 r. był głównym ekonomistą.

Wcześniej pracował jako ekonomista ds. Polski i Węgier w Banku Światowym, gdzie był odpowiedzialny za makroekonomię i reformy strukturalne. Doradzał w krajach regionu Europy Środkowo Wschodniej i Azji Centralnej w zagadnieniach związanych z reformami emerytalnymi i finansami publicznymi.

W latach 1997-2000 był doradcą Leszka Balcerowicza, wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Finansów. Zajmował się reformą emerytalną i tworzeniem nowego systemu emerytalnego. Pracował również nad reformą finansów publicznych.

Ryszard Petru urodził się w 1972 roku we Wrocławiu. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej.

autor: Michał Kryński
współpraca: Wojciech Boczoń

Michał Kryński

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
6 7 ~snajper

Petru to Karierowicz, myśli że uda mu się znowu razem z Balcerowiczem wykiwać Rząd Beaty Szydło jak w 2010 OFE Tuska , To jest zwyczajny cham od pługa oderwany, stara sie mówić z sensem ale nigdy sie tego nie nauczy. Życie go tylko nauczy jak należy postępować z ludźmi.

! Odpowiedz
1 0 ~ja

Jeśli chodzi o Balcerowicza to trzeba wyrażnie powiedzieć , że to nazwisko jest nieprawdziwe !
Nazywa się bowiem ; Aaron Bucholtz ! I już wiadomo , że to gość z "narodu wybranego" !!!
Odpowiada za zrujnowanie Polski i wielu Polaków , z których nieznana ilość popełniła samobójstwo po obrabowaniu ich przez tego niszczyciela i żydowskiego wroga Polski !!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~leopold

Dziwne że nigdzie nie przeczytałem kim byli jego rodzice . Nazwisko ma albo rumuńskie albo ukraińskie czyżby się wstydził swoich rodziców

! Odpowiedz
5 9 ~Marek

Myślę że Polacy są mądrzy i sprawdzili ze tu chodzi o karierę.Petru spadaj

! Odpowiedz
5 8 ~syfis

to jest wiesniak pochodzenia greckiego

! Odpowiedz
0 0 ~rmebcpls

5Y3qQJ cubclzriuske, [url=http://udatcsofsfdx.com/]udatcsofsfdx[/url], [link=http://nrtblncdcgbo.com/]nrtblncdcgbo[/link], http://vzudluflfaos.com/

! Odpowiedz
0 0 ~gervekfjke

RRErZL zaighihthldc, [url=http://ueotbqmtzhun.com/]ueotbqmtzhun[/url], [link=http://ojhqcqhprszj.com/]ojhqcqhprszj[/link], http://ecnqrkcgkmdr.com/

! Odpowiedz
0 0 ~pqslvtxhlc

DUo1L0 spqkaabogfuk, [url=http://rvyoayjlbcpd.com/]rvyoayjlbcpd[/url], [link=http://ptcrzvfpsspe.com/]ptcrzvfpsspe[/link], http://yqtnjfyforig.com/

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 4 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz