REKLAMA
CHCESZ ZACZĄĆ INWESTOWAĆ?

Ruszyło wydobycie gazu ze złóż na Morzu Czarnym

2022-06-15 17:03
publikacja
2022-06-15 17:03
Ruszyło wydobycie gazu ze złóż na Morzu Czarnym
Ruszyło wydobycie gazu ze złóż na Morzu Czarnym
fot. Volodimir Zozulinskyi / / Shutterstock

W Rumunii ruszyło na wielką skalę wydobycie gazu ziemnego ze złóż zlokalizowanych pod dnem Morza Czarnego - poinformowała amerykańska spółka Sea Oil & Gas (BSOG), zaangażowana w eksploatację tych złóż. Ich wielkość szacowana jest na 42-84 mld metrów sześciennych.

Informację o rozpoczęciu eksploatacji czarnomorskich zasobów potwierdził również rząd premiera Rumunii Nicolae Ciucy, zaznaczając, że proces ten jest efektem przyjęcia w maju nowych przepisów o wydobyciu paliw kopalnych.

Jak poinformował Ciuca, pierwsze dostawy gazu z Morza Czarnego zostaną skierowane na pokrycie potrzeb wewnętrznych kraju. Dodał, że dzięki eksploatacji podmorskich złóż w najbliższym czasie Rumunia będzie dążyć do zagwarantowania sobie oraz innym państwom bezpieczeństwa energetycznego.

“Nowa ustawa (o strefie przybrzeżnej – PAP) daje nam szansę, abyśmy w najbliższych latach stali się eksporterem gazu ziemnego” - dodał premier Rumunii.

W maju minister energii Virgil Popescu wyraził opinię, że Rumunia mogłaby stać się eksporterem gazu ziemnego w ciągu najbliższych czterech lat. (PAP)

zat/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
sterl
Takie wielkie złoże?, a tyle rocznie sprzedaje Rosja Chinom..?

Powiązane: Wojna gazowa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki