Już ponad 3,5 miliona złożonych e-PIT-ów

Podatnicy złożyli już ponad 3,5 miliona e- PIT za 2019 roku - poinformowało w piątek Ministerstwo Finansów na Twitterze.

(fot. Robson90 / Shutterstock)

"Mamy już ponad 3,5 miliona e-PIT-ów złożonych w usłudze TwójePIT. Dziękujemy! Tym z was, którzy jeszcze nie rozliczyli PIT przypominamy, że TwójePIT jest dostępny tylko na https://podatki.gov.plStrzałka w lewo z haczykiem. Prosto, bezpiecznie i bez wychodzenia z domu. ZostańmyWDomu" - napisało w piątek na Twitterze Ministerstwo Finansów

Wśród rozwiązań podatkowych zawartych w nowelizacji specustawy stanowiącej część Tarczy Antykryzysowej, jest m.in. dłuższy czas na złożenie deklaracji PIT. Za złożenie deklaracji podatkowej i zapłaty podatku po terminie nie będzie sankcji, jeśli nastąpi to do końca maja 2020 r., a nie do końca kwietnia, jak normalnie. (PAP)

autor: Ewa Wesołowska

ewes/ drag/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

Brak wydarzeń

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.