REKLAMA

Rosyjskie banki przyhamują zakupy kryptowalut

2021-09-20 10:52
publikacja
2021-09-20 10:52

Bank Rosji jest zaniepokojony „emocjonalnymi” zakupami kryptowalut dokonywanymi przez konsumentów. Sposobem na poradzenie sobie z tym trendem mają być zmiany w obsłudze płatności na rzecz giełd i platform obrotu cyfrowymi aktywami.

Rosyjskie banki przyhamują zakupy kryptowalut
Rosyjskie banki przyhamują zakupy kryptowalut
fot. Visual Generation / / Shutterstock

Zastępca prezesa Banku Rosji, Sergiej Szwetsow, podczas zeszłotygodniowego wystąpienia na konferencji w Soczi odniósł się do kwestii ryzyk związanych z kryptowalutami. W przytaczanej przez agencję RIA wypowiedzi znalazło się ostrzeżenie.

„Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że (kryptowaluty) jako zaawansowana technologicznie finansowa piramida okażą się bezwartościowe (…) Z naszego punktu widzenia jest to pole minowe” – wskazał Szwetsow.

„Rozpoczynamy prace, wspólnie z bankami, które spowolnią płatności na rzecz giełd kryptowalut, blokując możliwość kierowanego emocjami zakupu takich produktów” – zapowiedział przedstawiciel rosyjskiego banku centralnego.

W przemówieniu Szwetsow podkreślił, że jedynym prawnym środkiem płatniczym w Rosji jest rubel, a nie surogaty pieniądza. Kryptowaluty nie są gwarantowane przez bank centralny w żaden sposób, a przechowywanie cyfrowych aktywów jest ryzykowne.

Przypomnijmy, że w Rosji trwają prace nad stworzeniem prototypu cyfrowego rubla, czyli elektronicznego odpowiednika pieniądza banku centralnego (CBDC). Jego testy mogą rozpocząć się już pod koniec tego roku.

MK

Tematy
Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Komentarze (3)

dodaj komentarz
nonnn
jesli crypto zostalo opracowane jako zamiennik na bankierski system finansowy, to wiadomo ze to ostatni bankierski kwik, Adopcja juz weszla w ramach technologicznych gigantow z USA , czy jako glowna waluta salvadoru, Najlepsze jes to ze banksterke pokonalo kilku ziomkow komputerowych z logiem rozowego konika polly czy nosorozca,jesli crypto zostalo opracowane jako zamiennik na bankierski system finansowy, to wiadomo ze to ostatni bankierski kwik, Adopcja juz weszla w ramach technologicznych gigantow z USA , czy jako glowna waluta salvadoru, Najlepsze jes to ze banksterke pokonalo kilku ziomkow komputerowych z logiem rozowego konika polly czy nosorozca, w mysl programowalnych tokenow jako cyfrowe powietrze, zapewniajac sobie zdecentralizowana niezniszczalnosc.
luxferre
Nie wierz w bajki.
Krypto jest środkiem płatniczym w małym państewku bez ekonomii. To miał być z założenia projekt służący do odcięcia się od instytucji państwowych i finansowych, a skończyło się tak, że te instytucje manipulują kryptowalutami bardziej niż państwowymi walutami. Niepor ównywalnie bardziej, czego efektem stała się
Nie wierz w bajki.
Krypto jest środkiem płatniczym w małym państewku bez ekonomii. To miał być z założenia projekt służący do odcięcia się od instytucji państwowych i finansowych, a skończyło się tak, że te instytucje manipulują kryptowalutami bardziej niż państwowymi walutami. Niepor ównywalnie bardziej, czego efektem stała się bańka na krypto porównywalna chyba tylko do tulipanomanii.
sel
Nie chcą śmieci ? za złoto , srebro , platynę, gaz i ropę?

Powiązane: Kryptowaluty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki