Rosyjska telewizja ogłosiła rozpad UE

Rosyjska telewizja państwowa ogłosiła rozpad Unii Europejskiej. Szef koncernu medialnego MIA Rossija Segodnia, Dmitrij Kisielow, stwierdził, że kulminacja pięknej utopii już za nami. W prowadzonym przez siebie programie Wiesti Niedieli Kisielow opowiadając o Brexicie, ironizował, że balonik z napisem Unia Europejska będzie tracił powietrze i sugerował, że chętnych do pójścia w ślady Brytyjczyków ustawia się już długa kolejka.

Rosyjska telewizja ogłosiła rozpad UE
Rosyjska telewizja ogłosiła rozpad UE (fot. DPA / FORUM)

W opinii Kisielowa, w podjęciu decyzji o wyjściu z Unii próbowano przeszkadzać Brytyjczykom na różne sposoby. Jak wyliczył, prosili ich o to Amerykanie, straszyli unijni politycy i bankierzy, fałszowano przedreferendalne sondaże, a nawet sugerowano, że Brexit jest na rękę Kremlowi.

W programie Wiesti Niedieli padły także stwierdzenia o uszczuplaniu praw narodów państw członkowskich Unii, jako przykład podając Czechów, których Bruksela zmusza do kupowania polskiej wieprzowiny - tej samej, z której zrezygnowała Rosja. Rodząca się jako gospodarcza Wspólnota Węgla i Stali, Unia Europejska stała się politycznym monstrum z totalitarnymi zapędami - stwierdził Dmitrij Kisielow. Jednocześnie skrytykował on liderów Unii, nazywając ich szarakami, które pogubiły się w detalach i sankcjach. W programie padło też stwierdzenie, że historię dotychczasowej Unii Europejskiej można uznać już za zamkniętą.

Mińsk: Brexit osłabi Białoruś i wzmocni Kreml

Niezależni białoruscy eksperci i politycy opozycji obawiają się, że wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej osłabi Białoruś. Jednocześnie - ich zdaniem - wzrośnie rola Rosji, która może spróbować oddzielić od Unii niektóre kraje, na przykład Grecję.

Redaktor naczelny tygodnika "Nasza Niwa" Andrej Dyńko pisze, że "im słabsza jest Unia Europejska, tym słabsza jest i Białoruś. Zaś im mocniejsza Wspólnota, tym mocniejsza jest gospodarka i niezależność Białorusi. Ta zależność będzie widoczna w następnych latach". Jego zdaniem, jeśli państwa Unii Europejskiej i Stany Zjednoczone "zaczną się zajmować same sobą" i przestaną rozwijać projekt Wielkiej Europy, to Białoruś znajdzie się na peryferiach ich uwagi.

Także w opinii opozycyjnego polityka Aleksieja Janukiewicza, wyniki referendum w Wielkiej Brytanii mogą oznaczać, że w najbliższych latach kraje Unii i inne państwa europejskie będą mocno zajęte wewnętrznymi sprawami. "Będą budować nową architekturę Unii Europejskiej, a to oznacza, że poza granicami UE, przed wszystkim w naszym regionie, Kreml będzie miał dużo bardziej wolne ręce" - uważa Aleksiej Janukiewicz.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/em/

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~JurnyDziadek

Kazdy ma prawo do wlasnej interpretacji tego co zrobili Brytyjczycy. Co nie znaczy ze jest to interpretacja zgodna z prawda.

! Odpowiedz
1 3 ~obywatel

rosyjskie media można porównać tylko z "gadzinówką" z czasów okupacji... nie warto słuchać

! Odpowiedz
11 18 ~antykassab

w jednym sie z tym niedomytkiem kacapskim trzeba zgodzic - na czele UE stoja szaraki. ale tak tez bylo z USA do przyjscia Reagana. wiec sie kacapskie łapciuchy nie cieszcie zbyt wcześnie. na razie gnijecie sobie pomaleńku, a od wschodu zasiedlaja was Chińczycy. cierpliwości....

! Odpowiedz
9 3 ~Vasyl_Hrechko

prawda - slava bandere

! Odpowiedz
8 15 ~semen_bedryszko odpowiada ~Vasyl_Hrechko

uwaga na ruskie trolle. jak nie mają czym przywalić, to zawsze wyskakują z banderą i wołyniem.

! Odpowiedz
18 6 ~histeryk

Kacapy :) klamia - do jEvrokolchozu stoja w kolejce Gabon, Dzibuti, i wyspy Hula-Gula, po wejciu to potega swiatowa na wieki

! Odpowiedz
4 14 ~Antoni

Następny co ma do powiedzenia tyle, co napisał i nie wie co napisał, ale napisał to co mu na zebraniu partyjnym jakiś wygadany przygłup powiedział lub ksiądz z ambony bo mu UE na remont organów nic nie dała albo za mało dała.

! Odpowiedz
0 0 ~MacGawer odpowiada ~Antoni

Drzazgę w oku bliźniego widzi, a belki we własnym nie:

"ale napisał to co mu na zebraniu partyjnym jakiś wygadany przygłup powiedział lub ksiądz z ambony bo mu UE na remont organów nic nie dała albo za mało dała."

Zaprawdę rzeczowa wypowiedź. Jakby żywcem wyjęta z zebrania Nowoczesnej lub innego KOD-u co im unia dała więc sa za ;)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
13 7 ~edek

Dzięki temu Tusk przejdzie do historii. - Ten który rozpętał kryzys emigracyjny czym zapoczątkował rozpad UE i wyjście GB. Zawsze coś. Hitler gorzej zapisał się w historii choć też był zwolennikiem projektu zjednoczenia europy.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil