REKLAMA
RPP

Rośnie liczba bezdomnych w Holandii. "To szokujące dane"

2022-12-04 10:00
publikacja
2022-12-04 10:00

Liczba bezdomnych wzrosła w Holandii o 25 proc. w porównaniu z 2021 r., alarmuje Armia Zbawienia. Organizacja podkreśla, że na ulicę trafia coraz więcej młodych ludzi.

Rośnie liczba bezdomnych w Holandii. "To szokujące dane"
Rośnie liczba bezdomnych w Holandii. "To szokujące dane"
fot. Srdjan Randjelovic / / Shutterstock

Armia Zbawienia szacuje, że liczba bezdomnych w wieku od 18 do 22 lat wzrosła nawet o połowę. „To szokujące dane” – powiedział w poniedziałek rozgłośni NOS Radio 1 Harm Slomp, szef organizacji.

Według danych Holenderskiego Urzędu Statystycznego (CBS) w Niderlandach w zeszłym roku było 32 tys. bezdomnych.

CBS zauważa, że w rzeczywistości ta liczba jest większa, albowiem dane nie obejmują bezdomnych w wieku powyżej 65 lat oraz „nieudokumentowanych migrantów”.

Jak deklarował niedawno premier Mark Rutte, jego gabinet zamierza przedstawić nowe podejście do walki z bezdomnością. Na razie jedynym konkretem jest przeznaczenie w budżecie na przyszły rok dodatkowych 65 mln euro na pomoc osobom bez dachu nad głową.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek 

Źródło:PAP
Tematy
Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Komentarze (13)

dodaj komentarz
marianpazdzioch
Zapomnieli dodać, że to głównie Europa Wschodnia.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
infinityhost
"darmowa eutanazja dla każdego bezdomnego" - No więc w Szwajcarii jest eutanazja dla chętnych (chyba tylko nie darmowa). Więc logicznie wnioskując, skoro cały świat trzyma u nich pieniądze to muszą być wiarygodni i uczciwi. Nie wiem czy w takim razie właściwie używasz pogardliwego słowa "lewaki". Zwykle takich "darmowa eutanazja dla każdego bezdomnego" - No więc w Szwajcarii jest eutanazja dla chętnych (chyba tylko nie darmowa). Więc logicznie wnioskując, skoro cały świat trzyma u nich pieniądze to muszą być wiarygodni i uczciwi. Nie wiem czy w takim razie właściwie używasz pogardliwego słowa "lewaki". Zwykle takich ludzi się szanuje.
"bez Boga i wiary" - widzisz tu gdzieś Boga? W tym świecie gdzie dla 99.9 % gatunków życie polega na tym żeby się najeść i rozmnożyć. Bo jeden ptaszek ma piórko żółte a drugi brązowe, a ich potomstwo być może będzie mieć piórka żółto brązowe! I co ten Bóg chce sprawdzić to i dlatego potrzebuje trylionów osobników z których wszystkie będą się rodzić (czasem umierać z głodu zaraz na początku) a potem umierać? No i dla tego powodu urządził to piekło na ziemi?
"kraj ćpunów" - a ja napiszę, kraj wolnych świadomych ludzi, którzy zadecydowali nie kartkami wyborczymi ale nogami i działaniami. I tutaj na koniec zacytuje Ci coś co powinieneś/aś zrozumiec doskonale "PO OWOCACH ICH POZNACIE".
daniel_1
Do Polski niechaj przyjadą, tutaj bezdomni z Ukrainy dostają dach nad głową, opiekę medyczną, zasiłki, pracę itd..
infinityhost
Jak to ktoś tutaj pisał "nie pracujesz, nie jesz, nie mieszkasz". No to mu młodzi Holendrzy odpowiedzieli.
samsza
Jest dokładnie odwrotnie, nie mają nic i są szczęśliwi!
Kochana Unia skutecznie walczy z przesądami, dyskryminacją, uzależnieniami od wartości materialnych; za to się dziękuje, a nie wytyka palcem.
infinityhost
Brawo! Koniec z niewolnictwem. Mentalność młodych ludzi w Holandii się zmienia. Ten artykuł przekonuje mnie, że cywilizacyjnie są od polskiego systemu parobkowo-januszowego dziesięciolecia do przodu. Jak władze zareagują tak żeby rozwiązać ten problem to już mamy nowe standardy które mogą być przykładem dla reszty, że z syfu można wyjść.
bt5
W Holandi Januszexów praktycznie nie ma , sa w zasadzie tylko sieciówki i odziały wielkich firm krajowych i miedznarodowych. A fala bezdomnosci to wynik drastycznego (o kilkaset%) podniesiania taryf energetycznych co zdemolowało ludziom budżety domowe. Jesli chodzi o zlewanie systemu januszowo-parpbkowego to pradakosalnie młodzi W Holandi Januszexów praktycznie nie ma , sa w zasadzie tylko sieciówki i odziały wielkich firm krajowych i miedznarodowych. A fala bezdomnosci to wynik drastycznego (o kilkaset%) podniesiania taryf energetycznych co zdemolowało ludziom budżety domowe. Jesli chodzi o zlewanie systemu januszowo-parpbkowego to pradakosalnie młodzi Polacy sa przed Holendrami, na oferty pracy spływają tylko podania do biura. A bezrobotnego młodego Polaka nikt nie pogoni na zmywak czy do mopa jak Holendra bo polscy młodzi bezrobotni sa w ogóle nie zarejestrowani w urzedzie pracy bo niby po skoro zasiłku dal bezrobotnych w Polsce nie dostaną. A w Holandi zawsze coś tam mozna wyciągnąc z socjali ale mozesz mieć doktorat a jak odmówisz miotły to zabranie zasiłku.
infinityhost odpowiada bt5
Młodym ludziom zdemolowało budżety domowe? Przecież oni jeszcze nie mają domów. Ja myślę, że po prostu określili jak chcą żyć. Niewolnik takiego sposobu myślenia nie zrozumie.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki