REKLAMA
PIT 2023

Rosja uszkodziła port w Odessie. Ukraińska armia strąciła sześć rakiet Kalibr

2023-07-18 10:25
publikacja
2023-07-18 10:25

Rosja dokonała ostrzału Odessy z użyciem pocisków rakietowych i dronów - powiadomili we wtorek przedstawiciele Sił Zbrojnych Ukrainy. Infrastruktura portu w Odessie, na południu Ukrainy, została uszkodzona, zaś ukraińska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła sześć pocisków manewrujących Kalibr - dodano.

Rosja uszkodziła port w Odessie. Ukraińska armia strąciła sześć rakiet Kalibr
Rosja uszkodziła port w Odessie. Ukraińska armia strąciła sześć rakiet Kalibr
/ Reuters

"Ułamki zestrzelonych rakiet i fala uderzeniowa po ich zestrzeleniu uszkodziły obiekty infrastruktury portowej i kilka budynków prywatnych" - oświadczyło Dowództwo Operacyjne Południe w komunikacie na Facebooku. Ranna została jedna osoba. (https://tinyurl.com/26843duz)

Rzecznik sił ukraińskich na południu kraju Władysław Nazarow opublikował na Telegramie zdjęcia pokazujące skutki ostrzału w rejonie Dworca Morskiego w Odessie. Uszkodzona została znajdująca się tam cerkiew i hotel, który od około dekady jest nieczynny. Niewielka cerkiew pw. Świętego Mikołaja należy do Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej związanej z Patriarchatem Moskiewskim. Dworzec Morski znajduje się niedaleko słynnych Schodów Potiomkinowskich, na nabrzeżu morskim w centrum Odessy. (https://t.me/Nazars_look/15337)

Andrij Jermak, szef kancelarii prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, powiązał atak na Odessę i Mikołajów - drugie ważne miasto na południu Ukrainy - z kwestią eksportu zboża ukraińskiego przez Morze Czarne. Rosja wycofała się 17 lipca z tzw. umowy zbożowej, gwarantującej bezpieczny ruch statków ze zbożem i produkcją rolną, wypływających z ukraińskich portów czarnomorskich.

Nocny atak na Odessę i Mikołajów "to jeszcze jeden dowód, iż kraj-terrorysta chce, aby życie 400 mln ludzi w różnych krajach, zależnych od eksportu żywności z Ukrainy, znalazło się w niebezpieczeństwie" - napisał Jermak. Według jego słów Rosjanie "potrzebują fal uchodźców, którymi chcą osłabić Zachód". (https://t.me/s/ermaka2022) (PAP)

awl/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (47)

dodaj komentarz
jaszczura
Petersburg ostro ciśnie z komentarzami "zwyczjnych blogerów i internautów".
jaszczura odpowiada (usunięty)
ruski bot posterunkowy
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
okragly_stol
Tak jest. To oni kazało putinowi zorganizować 3 dniowa operacje
mesten
Tak tak i kazali Polsce napaśc na Adolfa w 1939 roku. Twoje informacje sa zawsze jak ruska Prawda
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
trolley
jeden nacjonalizm zwalcza drugi, piękna sprawa dla Polski
abcx
Trzeba było grzecznie poczekać na przedłużenie umowy a potem wysadzać most Krymski a nie odwrotnie chyba że cel był żeby umowa była nie przedłużona to wtedy wszystko 100% w punkt i zgodnie z planem...
Raffmo
bzdura, roSS.ja już dawno zapowiadała, że nie przedłuży umowy na zboże.

Powiązane: Wojna w Ukrainie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki