Rosja: masowe zatrzymania podczas demonstracji w centrum Moskwy

Kilkadziesiąt osób zostało zatrzymanych w niedzielę na Placu Puszkina w centrum Moskwy podczas demonstracji przeciwko korupcji. Zwołał ją rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny; według niektórych doniesień policja użyła pałek.

Aleksiej Nawalny
Aleksiej Nawalny (fot. ITAR-TASS / FORUM)

Wśród zatrzymanych jest również sam Aleksiej Nawalny. O zatrzymaniu poinformowali jego współpracownicy z Fundacji Walki z Korupcją (FBK). Uczestnicy demonstracji próbowali przeszkodzić w odjeździe autobusu policyjnego, do którego funkcjonariusze zabrali opozycjonistę.

Świadkowie informują o zatrzymaniach uczestników zgromadzenia, odbywającego się w centrum Moskwy pod hasłami walki z korupcją. Mowa jest o zatrzymaniach od kilku do około dziesięciu osób w poszczególnych miejscach, w których odbywa się demonstracja.

Świadkowie informują o około 200 funkcjonariuszach sił specjalnych OMON rozpędzających tłum na Placu Puszkina.

Ponad 500 osób zatrzymała w niedzielę policja w Moskwie na antykorupcyjnej demonstracji zwołanej przez rosyjskiego opozycjonistę Aleksieja Nawalnego - podała agencja TASS. Wśród zatrzymanych jest korespondent brytyjskiej gazety "Guardian". Według niezależnych mediów w manifestacji brało udział około 30 tys. ludzi.

Cytowane przez TASS źródło w siłach bezpieczeństwa zasugerowało, że wobec większości zatrzymanych sporządzony będzie protokół w sprawie wykroczenia administracyjnego.

Założona przez Nawalnego Fundacja Walki z Korupcją (FBK) poinformowała o zatrzymaniu jej pracowników. Wcześniej budynek, w którym mieści się FBK, ewakuowano; policja powołała się na telefon o podłożonej rzekomo bombie.

awl/ mmp/ ap/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr 7,7% V 2019

Znajdź profil