Rok po dobrej zmianie: Morawiecki najlepszy, jego Plan najważniejszy [Wyniki ankiety]

2016-10-26 12:52
publikacja
2016-10-26 12:52

Nasi czytelnicy bardzo surowo ocenili miniony rok w wykonaniu ekipy „dobrej zmiany”. Najwyższe noty uzyskał minister Mateusz Morawiecki.

Premier Beata Szydło i wicepremier Mateusz Morawiecki / fot. Adam Chelstowski / FORUM

Dwója z lekkim plusem – taką ocenę przyznali Prawu i Sprawiedliwości uczestnicy naszej ankiety (2,5 tys. głosów) podsumowującej pierwszy rok rządów tej partii. Średnia ocen (skala 1-6) wyniosła 2,36

Wśród czołowych polityków „dobrej zmiany”, których działania zahaczają o sferę gospodarczą, najwyższą ocenę (również w skali 1-6) otrzymał Mateusz Morawiecki (2,77). Na kolejnych miejscach uplasowali się Andrzej Duda (2,44), Beata Szydło (2,32), Jarosław Kaczyński (2,24) i Henryk Kowalczyk (2,21). Zdecydowanie najgorzej oceniony został minister energii Krzysztof Tchórzewski (2,01).

Zapytaliśmy Państwa również o to, które z wybranych priorytetów rządu uważacie za najważniejsze. Najczęściej na czele listy, którą uszeregować miał każdy z uczestników ankiety, znajdowało się wdrożenie Planu Morawieckiego, najrzadziej zaś kwestie dotyczące polityki zagranicznej.

Lista ważności priorytetów rządu według wskazań użytkowników Bankier.pl

Priorytet Średnie miejsce na liście
1 Wdrożenie Planu Morawieckiego 2,5
2 Reforma służby zdrowia 3,4
3 Reforma systemu podatkowego ("jednolity podatek") 4,31
4 Reforma edukacji 4,75
5 Reforma sądownictwa 5,74
6 Obniżenie wieku emerytalnego 6,1
7 Mieszkanie+ 6,29
8 Modernizacja sił zbrojnych 6,87
9 "Repolonizacja" wybranych sektorów gospodarki 7,19
10 Zacieśnianie relacji z wybranymi państwami 7,6


Źródło:
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (119)

dodaj komentarz
~SynBiskupa
To podli ludzie bez wstydu i Boga się nie boją
~opty
...a platformerzy to w tej skali chyba dużo mniej niż zero......
~LD
Platformersi byliby na ZERO i to jest fakt. Ale drugi fakt jest taki, że oczekiwaliśmy zmiany, a rząd od roku nie zrobił żadnej systemowej reformy, ograniczającej marnotrawstwo publicznych pieniędzy, a tylko rozdaje pieniądze pożyczone na 500+, na Ukrainę, na zbrojenia itd. Nie ma obniżek podatków, nie ma ułatwień Platformersi byliby na ZERO i to jest fakt. Ale drugi fakt jest taki, że oczekiwaliśmy zmiany, a rząd od roku nie zrobił żadnej systemowej reformy, ograniczającej marnotrawstwo publicznych pieniędzy, a tylko rozdaje pieniądze pożyczone na 500+, na Ukrainę, na zbrojenia itd. Nie ma obniżek podatków, nie ma ułatwień dla małego i średniego biznesu, ale jest propaganda fałszywie narodowa, CETA, oddawanie surowców i wiceminister z USA. Więc gdzie ta realna dobra zmiana. Tego chcieli czytelnicy bankiera? Naprawdę?
~ot_co odpowiada ~LD
+500 to najlepszy ruch PIS-u! Ktokolwiek kto potrafi liczyć zna odpowiedź! Nie chodzi o populizm (chociaż I PO chciałoby sie przy tym ogrzać )ale o dbanie o Polaka! Sam jestem sceptyczny gdy wydaje się pieniądze za nic ,ale tu jestem za, choć nie bez wątpliwości. Pierwsza sprawa to jakby najważniejszą daję PIS-owi 2 +500 to najlepszy ruch PIS-u! Ktokolwiek kto potrafi liczyć zna odpowiedź! Nie chodzi o populizm (chociaż I PO chciałoby sie przy tym ogrzać )ale o dbanie o Polaka! Sam jestem sceptyczny gdy wydaje się pieniądze za nic ,ale tu jestem za, choć nie bez wątpliwości. Pierwsza sprawa to jakby najważniejszą daję PIS-owi 2 lata na sprowadzenie wszystkiego do normalności :tzn 500zł tak ,ale dla każdego dziecka! Na dziś rozumiem roztropność władz ,zwyczajnie nie można tak ryzykować budżetem ! Podpowiem ,że dodatek 500zł na kazde dziecko umożliwi redukcję kilku tysięcy urzędniczych stanowisk (nie trzeba będzie wyliczać jakieś beznadziejne współczynniki pomocy!(to jest własnie mniejsze koszta) Nie chciałbym uchodzić za bezdusznego dla administracji ,ona jest potrzebna ,ale proponuję zrozumienie problemu.
~LD odpowiada ~ot_co
No to policzmy. PiS zakładał że da to wzrost PKB o 0,5%, wtedy to by się choć w części zwracało, a tymczasem jest w najlepszym razie 0,2%. Dane podawał bankier, ale nie tylko i NIKT ich nie dementował. Naprawdę najlepszy ruch?
PS Minus nie ode mnie.
~ot_co odpowiada ~LD
Ty nadajesz jakby z innej planety ! Wpojono Ci że PKB to najważniejszy współczynnik (tak Ci wpoiło PO)A najważniejszy współczynnik jest ,to Wzrost Krajowy Netto ! Co to znaczy ? To tak jakbyś dostawał wypłatę na jakimś poziomie przykładowo 5000 zł brutto i jakieś 2500 zł netto (przy czym podane liczby tylko dla Ty nadajesz jakby z innej planety ! Wpojono Ci że PKB to najważniejszy współczynnik (tak Ci wpoiło PO)A najważniejszy współczynnik jest ,to Wzrost Krajowy Netto ! Co to znaczy ? To tak jakbyś dostawał wypłatę na jakimś poziomie przykładowo 5000 zł brutto i jakieś 2500 zł netto (przy czym podane liczby tylko dla przykładu). Chodzi o to ,że Ty wówczas odczuwasz podwyżkę kiedy Twoja pensja rośnie Netto a nie Brutto! Tak samo z PKB rośnie ale zyski te prawdziwe dla kraju poniżej poziomu ,bo PKB kraju również rośnie gdy przykładowo rząd zaczyna zadłużać kraj (bo zadłużenie jest liczone do PKB jak dobro:)Takich kwiatków jest znacznie więcej ...
~ot_co odpowiada ~LD
Dzięki za zainteresowanie (mam nadzieję bez uprzedzeń). Problem w tym ,ze portale włącznie z tym na którym dyskutujemy przedstawiają nawet wydawałoby sie prosta sprawę ,ale zawsze z o jakimś zabarwieniu ,(czyt, ze wskazaniem) czy sugestią !
Uważam ,ze liczby w ekonomi powinny bronic się same , mam na myśli konkretne
Dzięki za zainteresowanie (mam nadzieję bez uprzedzeń). Problem w tym ,ze portale włącznie z tym na którym dyskutujemy przedstawiają nawet wydawałoby sie prosta sprawę ,ale zawsze z o jakimś zabarwieniu ,(czyt, ze wskazaniem) czy sugestią !
Uważam ,ze liczby w ekonomi powinny bronic się same , mam na myśli konkretne ,namacalne dowody , nie wróżbiarstwo!
Odsyłam do danych MF (Ministerstwa Finansów) odnośnie bieżących danych . One są tam podawane co miesiąc regularnie ,natomiast nie znalazłem na tzw portalach ekonomicznych regularnych lub jakichkolwiek odniesień co do danych tam prezentowanych! To tak jakby rozmawiać o pogodzie nie wychodząc z domu ,a sugerując się danymi z portali!
Odsyłam do źródła mojego optymizmu :

http://www.mf.gov.pl/ministerstwo-finansow/dzialalnosc/finanse-publiczne/budzet-panstwa/wykonanie-budzetu-panstwa/sprawozdanie-operatywne-miesieczne-z-wykonania-budzetu-panstwa

Tam są dane w formie PDF ale mozna porównać dane z 2015r. z danymi z 2016!
~LD odpowiada ~ot_co
1. PO mam w ... , więc nie mów, że mi ci złodzieje cokolwiek wpoili.
2. Czy uwzględniając Wzrost Krajowy Netto uwzględniasz koszty jego uzyskania w postaci pożyczek zaciąganych przez PiS w większym jeszcze stopniu niż złodziejskie PO i odsetki od nich?? Przecież 500+ jest na kredyt (to powiedział nawet Morawiecki
1. PO mam w ... , więc nie mów, że mi ci złodzieje cokolwiek wpoili.
2. Czy uwzględniając Wzrost Krajowy Netto uwzględniasz koszty jego uzyskania w postaci pożyczek zaciąganych przez PiS w większym jeszcze stopniu niż złodziejskie PO i odsetki od nich?? Przecież 500+ jest na kredyt (to powiedział nawet Morawiecki podczas spotkania chyba z pomorskim PiS), czy też koszt ten nie ma znaczenia??
3. Możemy nawet nie patrzeć na PKB bo to statystyka czyli kombinatorstwo, ale o to że ten socjal jest na KREDYT!
~ot_co odpowiada ~LD
Zupełnie nie wiem skąd u Ciebie wiedza o zadłuzaniu kraju ? Owszem rząd sprzedaje obligacje aby zabezpieczyć budżet ,ale hola ,hola gdzie tu niegospodarność albo zadłużanie kraju ? Moze należałoby wcześniej policzyć ?Jestem pewny ,że nawet z pośród byłych pseudo fachowców z poprzednich ekip nic takiego publicznie Zupełnie nie wiem skąd u Ciebie wiedza o zadłuzaniu kraju ? Owszem rząd sprzedaje obligacje aby zabezpieczyć budżet ,ale hola ,hola gdzie tu niegospodarność albo zadłużanie kraju ? Moze należałoby wcześniej policzyć ?Jestem pewny ,że nawet z pośród byłych pseudo fachowców z poprzednich ekip nic takiego publicznie sie nie wypowie. Nawet Bank Swiatowy zdaje się dwa miesiace temu podając szacowane dane dla Polski obniżając wzrost PKB podawał dług publiczny za 2016 rok na poziomie 26mld zł ? Dziwne ,ze wówczas niktk tego przeczytał!
~LD odpowiada ~ot_co
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Dlug-Skarbu-Panstwa-dobija-do-900-000-000-000-zlotych-7474353.html

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rzad-szydlo-zwiekszyl-dlug-panstwa-juz-o-72-mld-zl-sierpniu-przyspieszyl-2016-10

Tez chciałbym być optymistą, ale....

Powiązane: Rząd Beaty Szydło

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki