De Niro pozwał pracownicę, bo oglądała seriale

Robert De Niro żąda od swojej byłej pracownicy 6 mln dolarów m.in. za oglądanie serialu "Przyjaciele" w godzinach pracy. I nie chodziło o jeden niewinny odcinek. W ciągu 4 dni Chase Robinson obejrzała ich 55.

Chase Robinson zajmowała w firmie Canal Production, która należy do Roberta De Niro, stanowisko wiceprezesa ds. produkcji i finansów. W firmie zaczynała jednak jako asystentka aktora. Za sumienne wykonywanie obowiązków awansowała. W samym 2019 roku zarobiła 300 tys. dol. Wówczas zaczęły też wychodzić na jaw liczne zaniedbania i nadużycia. 

(fot. Carlo Allegri / Reuters)

Do pozwu, który został złożony przed sądem w Nowym Jorku, jako pierwszy dotarł magazyn "Variety". Wśród zarzutów wyliczono m.in., że Chase Robinson:

  • w ciągu dwóch lat wydała z pieniędzy służbowych ponad 20 tys. dol. na posiłki. Opłacała je oczywiście ze służbowej karty i w większości nie odbywała wówczas żadnych spotkań związanych z zajmowanym stanowiskiem w firmie De Niro,
  • jej przejazdy taksówkami/Uberem w ciągu dwóch lat kosztowały 32 tys. dol.
  • spędzała "astronomiczną ilość czasu" na oglądaniu na Netfliksie seriali, w tym w ciągu 4 dni obejrzała 55 odcinków "Przyjaciół" (każdy z odcinków trwa 20-23 minut), w kolejne 4 dni 20 odcinków "Bogatych bankrutów" oraz 10 odcinków "Schitt's Creek". Jak skomentowano w pozwie: "oglądanie seriali nie należało do obowiązków Robison podczas jej zatrudnienia, a służyło jedynie jej osobistej przyjemności,
  • jest podejrzewana o "sabotaż korporacyjny".

Pozew Chase Robinson określiła jako "śmieszny". 

Agata Wojciechowska

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 xxpp

Tytuł to clickbait.

! Odpowiedz
10 52 znawca_inwestor

Nie dała mu? A kasę wyciągała

! Odpowiedz
2 34 jes

Naiwny. "za sumienne wypełnianie obowiązków awansowała". Z asystentki :)

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 83 pkc

nudna robota była

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.