Ranking kont osobistych Bankier.pl – czerwiec 2014

redaktor Bankier.pl

Znalezienie naprawdę taniego ROR-u nie jest proste. W szerokiej ofercie banków nie zostało wiele kont bezwzględnie darmowych, a za inne trzeba będzie zapłacić, jeśli nie spełni się określonych warunków. Sprawdziliśmy aktualne oferty rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, wybierające te, których prowadzenie może być darmowe.

Źródło: Bankier.pl

Oferta banków jest zróżnicowana i często konto jest faktycznie darmowe dopiero wtedy, kiedy wpływa na nie co miesiąc określona kwota pieniędzy lub aktywnie korzysta się z karty debetowej.

» Znajdź konto, które spełnia Twoje wymagania

Poniższe zestawienie zostało sporządzone z myślą o określonym typie klienta. Jako model wybrano osobę młodą, po studiach, pracującą na etacie z minimalnym wynagrodzeniem (przyjęto w zaokrągleniu 1300 zł netto). 300 zł z tej kwoty przeznacza ona na płatności bezgotówkowe (200 zł na zakupy w marketach i 100 zł na rozrywkę). Dodatkowo 200 zł miesięcznie wypłaca z bankomatu swojego banku i wskutek nieprzewidzianych okoliczności 100 zł z bankomatów obcych. Dokonuje 2 przelewów bankowych i minimum 6 transakcji kartą w ciągu miesiąca.

Ranking kont osobistych – czerwiec 2014

Lp. Nazwa banku Nazwa konta Za konto [ zł] Za kartę debetową [zł] Za przelew internetowy [zł] Za wypłatę z bankomatu obcego [zł] Zysk miesięczny [zł]
1. Getin Bank Getin UP 0 2,99 0 5 62,01
otwórz konto» 
2. Getin Online Konto Perfektycjne 9,99 3,99 0 0 6,02
2. Open Online Konto Doskonałe 9,99 3,99 0 0 6,02
3. Bank BPH Lubię to! Konto 0 0 0 0 5
4. Alior Bank Konto Rozsądne 0 5 0 0

4

otwórz konto»

5. eurobank konto classic 0 0 0 0 1,5
6. mBank eKonto z darmowymi bankomatami 0 0 0 0

0

otwórz konto»

6. Bank BGŻ Konto nr 1 0 0 0 0 0
6. T-Mobile Usługi Bankowe T-Mobile konto * 0 0 0 0 0
otwórz konto»  
6. Bank Pekao Eurokonto mobilne 0 0 0 0 0
6. Meritum Bank Proste konto osobiste 0 0 0 0 0
6. Bank Millennium 360˚ 0 0 0 0

0

otwórz konto»

6. Deutsche Bank dbNET 0 0 0 0

0

otwórz konto»

6. ING Bank Śląski Direct 0 0 0 0

0

otwórz konto»

6. Nordea Bank Ulubione 0 0 0 0 0
Źródło: Bankier.pl na podstawie ofert banków, stan na 6 czerwca 2014 r.

*nie uwzględniono korzyści z moneyback, ponieważ dotyczy tylko abonentów T-Mobile

O pozycji w rankingu zdecydował łączny zysk miesięczny dla posiadacza konta. Składała się na niego suma podstawowych opłat za konto (za prowadzenie, kartę debetową, przelewy internetowej, wypłaty z bankomatu) oraz ewentualne dodatkowe korzyści dla aktywnych klientów z tytułu moneyback lub akcji promocyjnych.

Stały dochód to tanie konto

Kont bezwarunkowo darmowych jest na rynku niewiele, w dodatku są to konta internetowe, co nie każdemu klientowi musi odpowiadać. To, że pozostałe konta są płatne, wcale nie oznacza, że te opłaty trzeba ponosić.

Mając stałe dochody, w większości przypadków wynoszące powyżej 1000 zł netto, opłata za konto może zostać zmniejszona, a nawet zniesiona (np. w Getin Banku, Pekao S.A., eurobanku). Nie od dziś też banki premiują aktywne korzystanie z konta. To samo dotyczy użytkowania karty debetowej. Spełnienie warunku dokonywania określonej liczby transakcji bezgotówkowych lub wydanie w ten sposób określonej kwoty pozwoli uniknąć opłaty za kartę (m.in. Getin Bank, BPH, ING).

Korzystaj z konta, a zostaniesz za to nagrodzony

Pierwsze sześć banków z zestawienia poszło o krok dalej od oferowania tanich kont i postanowiło nagradzać aktywnych klientów pieniędzmi. Getin Bank prowadzi promocję, dzięki której można zarobić nawet 50 zł co miesiąc przez pół roku. Wystarczy wykonać miesięcznie 5 transakcji bezgotówkowych na dowolną kwotę. Dodatkowo, mając konto Getin UP lub Konto Perfekcyjne/Doskonałe w Getin Online/Open Online, można otrzymać zwrot części kosztów za zakupy w marketach (w tym w Biedronce). Podobnie nagradzają swoich klientów Alior Bank i eurobank. Bank BPH postanowił premiować wydatki na rozrywkę.

[Aktualizacja 16.06.2014] Na miejsce w rankingu, na pozycji 6., zasłużyłby także utworzony w ubiegłym tygodniu Bank SMART. Konto osobiste SMART pozostaje bezwarunkowo darmowym kontem do końca 2014 roku. Po nowym roku jego klienci będą musieli uiszczać opłaty za więcej niż trzy wypłaty gotówkowe z bankomatu. O nowym banku pisaliśmy tutaj.

Mateusz Gawin

» Konta osobiste w Bankier.pl

Mateusz Gawin

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~ADA

Ciekawy artykuł, który na pewno warto przeczytać. Trochę mało o ostatnio modnym moneyback - musiałam jeszcze trochę sama poszukać, żeby dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat Tutaj jest ciekawie opisany: http://zkasiacisieoszczedzi.pl/.

! Odpowiedz
0 2 ~wdrn

obecnie za przelew internetowy w DB płaci się po 0,5pln ja 1 transakcję

! Odpowiedz
2 1 ~olaola

ja mam konto w mBanku i w dawnym Alior Sync. w mBanku jeszcze za nic nie zapłaciłam (jedyne co chciałam kiedyś zrobić, to drugi przelew w miesiącu z konta oszczędnościowego, który jest płatny 5 pln, ale poczekałam brakujące 3 dni i nie zapłaciłam - jedyna niedogodność). kartę podstawową wydają za darmo i korzystanie z niej też jest darmowe. a w T.mobile jest po prostu dramatyczny serwis, nie mogę na niego patrzeć, więc konta prawie nie używam.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 6 ~mBank

autor jest w błędzie, bo za kartę w mBanku płaci się

! Odpowiedz
0 3 ~kinia

płaci się również za przelewy z kont oprocentowanych tak że korzystanie z nich kosztuje więcej niż się na nich zarabia po 10 latach korzystania z mbanku muszę z niego zrezygnować

! Odpowiedz
2 0 ~agnar44

BOŚ BANK---ROR za 0 zl oprocentowanie 2,85- + karta za 0 zł

! Odpowiedz
0 1 ~graczkontowy

T-mobile finance premiuje moneybackiem za płatności kartą NFC - 5 procent ,do 50 plz miesięcznie..Także informacje zawarte w tej tabeli nie są prawdziwe.

! Odpowiedz
0 4 ~pytajnik

Skąd założenie, że jak ktoś zarabia 7000+ to chce płacić za konto i mieć jakiegoś własnego sprzedawcę kredytów (concierge)?

! Odpowiedz
4 4 ~Sabina

A co z eKontem mobilnym w mBanku? Założyłam ostatnio, mam całkowicie wszystko darmowe, nawet karte, i 4% w skali roku oprocentowane środki do 3 tysięcy złotych. Minusem jest to, że za darmo mogę korzystac tylko z bankomatów BZW BK, Euronet , eCard i Cash4You, ale euronety akurat są często i gęsto wiec jakos specjalnie mi to życia nie utrudnia.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~rozczarowana

zdziwisz się jak szybko nagle zaczniesz za wszystko płacić. tu 5 zł tam 5 zł..........

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl