REKLAMA

HOLANDIAPrzyjęto prawie 100 tys. uchodźców z Ukrainy. Niemal połowa znalazła pracę

2023-09-27 11:57
publikacja
2023-09-27 11:57

Obecnie w Holandii zarejestrowanych jest 98 440 ukraińskich uchodźców wojennych - informuje ministerstwo sprawiedliwości i bezpieczeństwa. Resort zakłada, że do końca roku będzie ich ponad 104 tys. Niemal połowa z uchodźców znalazła już pracę,

Przyjęto prawie 100 tys. uchodźców z Ukrainy. Niemal połowa znalazła pracę
Przyjęto prawie 100 tys. uchodźców z Ukrainy. Niemal połowa znalazła pracę
fot. malgosia janicka / / Shutterstock

Przeszło 81 tys. uciekających przed wojna Ukraińców zatrzymała się w ośrodkach prowadzonych przez samorządy. Pozostali znaleźli schronienie we własnym zakresie lub u holenderskich rodzin.

Niemal połowa z nich znalazła już pracę, wynika z informacji przekazanej w środę przez Holenderski Urząd Statystyczny (CBS). Większość Ukraińców jest zatrudnionych przez agencje pracy tymczasowej i pracuje w handlu, transporcie oraz gastronomii.

Obywatele Ukrainy mogą od razu podjąć pracę w Niderlandach, co stawia ich w wyjątkowej sytuacji, albowiem inni uchodźcy nie mogą tego zrobić.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek (PAP)

apa/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (4)

dodaj komentarz
go_ral
to fatalny wskaznik. do polski wjechalo ok 2 mln ukraincow to by oznaczalo ze pewnie z polowa nie pracuje tylko pobiera socjal
Raffmo
bzdura. W Polsce zostało może z 1 mln uchodźców z czego ok 60% pracuje.
lebski_gosc odpowiada Raffmo
Milion to było pracujących zanim dojechała reszta
faramir_z_gondoru odpowiada Raffmo
Sam wymyślasz te brednie, czy ktoś ci podpowiada? Skąd wzięło ci się 60%? Ukraińskie dzieci też pracują? Puknij się w głowę, może pomoże. Wszyscy widzimy na ulicach ukraińskich bumelantów i byczków w sile wieku, którzy zamiast bronić swojego kraju, zwiali do nas i żyją z socjalu, na który my Polacy zapieprzamy w pocie czoła.

Powiązane: Holandia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki