REKLAMA
Tour de spółki

Przerwy techniczne w bankach w weekend. Lepiej wypłacić gotówkę wcześniej

2020-02-21 10:55
publikacja
2020-02-21 10:55

Siedem banków zaplanowało prace modernizacyjne na nadchodzący weekend. W cotygodniowym zestawieniu przerw technicznych Bankier.pl sprawdzamy, klienci których banków powinni przygotować się na utrudnienia.

/ fot. lucadp / Shutterstock

Prace modernizacyjne na ten weekend (21-23 lutego 2020 r.) zapowiedziały: ING Bank Śląski, Santander Bank Polska, Nest Bank, Getin Noble Bank, Credit Agricole, Bank Pocztowy i EnveloBank.

ING Bank Śląski

Na sobotę (22 lutego) prace modernizacyjne zaplanował ING Bank Śląski. Od godz. 8 do 16 niedostępny będzie moduł Makler oraz aplikacja mobilne ING Makler Mobile.

Santander Bank Polska

Podczas tego weekendu prace modernizacyjne swoich serwerów przeprowadzi również Santander Bank Polska. Z tego powodu od godz. 22:00 w piątek (21 lutego) do godz. 9:00 w sobotę (22 lutego) nie będzie można skorzystać z bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Nie będzie można więc wykonać przelewów internetowych, ani sprawdzić stanu konta. W trakcie prac dostępne powinny być bankomaty oraz płatności kartą.

Bank Pocztowy i EnveloBank

W niedzielę rano (23 lutego) klienci Banku Pocztowego oraz jego internetowej marki EnveloBanku nie będą mogli korzystać z ich usług w pełnym wymiarze. Bank zapowiada na swojej stronie internetowej, że od godz. 6:00 do 10:00 mogą wystąpić utrudnienia w dostępie do usług bankowości internetowej Pocztowy24 oraz bankowości internetowej i mobilnej EnveloBanku.

Podczas prac serwisowych infolinia będzie dostępna jedynie w trybie informacyjnym. Nie będzie więc można złożyć wniosków o otwarcie kont. Zawieszona zostanie także obsługa formularzy kontaktowych oraz produktów w Call Center oraz w placówkach Poczty Polskiej.

Nest Bank

Dostępu do swoich kont nie będą mieć w ten weekend także klienci Nest Banku. W nocy z soboty na niedzielę (22-23 lutego) od godz. 22:00 do 1:30 bankowość internetowa i aplikacja mobilna będą działały jedynie w trybie przyjmowania zleceń, co oznacza, że zlecenia (np. przelewów) zostaną zapisane w systemie, ale zrealizowane dopiero po zakończeniu prac. Podczas utrudnień nie będzie możliwości realizacji przelewów natychmiastowych oraz doładowywania telefonów komórkowych. Niedostępne będą operacje na saszetkach (zasilenie, zmiana kwoty, usunięcie saszetki).

Klienci Nest Banku nie będą mogli również zasilić rachunku, do którego została wydana karta debetowa lub kredytowa oraz dokonać płatności za zakupy internetowe z wykorzystaniem NestPrzelewu. Możliwa będzie za to płatność kartami.

Getin Noble Bank

W nocy z soboty na niedzielę (22-23 lutego) bankowość internetową i mobilną w związku z pracami konserwacyjnymi wyłączy także Getin Noble Bank. Przerwa potrwa od godz. 0:00 do 5:00.

Credit Agricole

Dłuższa przerwa w dostępie do bankowości internetowej i mobilnej czeka klientów banku Credit Agricole. Od godz. 22:00 w sobotę (22 lutego) do godz. 13:00 w niedzielę (23 lutego) nie będą działać serwisy CA24 (internetowy, mobilny, tekstowy). W związku z tym nie będzie można wykonywać płatności internetowych (Przelew Online) ani płacić Blikiem. Niedostępny będzie także automatyczny serwis telefoniczny IVR.

W czasie prac klienci banku Credit Agricole nie otrzymają także powiadomień SMS o wykonanej transakcji kartą. Wpłacona gotówka we wpłatomacie zostanie z kolei zaksięgowana po zakończeniu przerwy technicznej. W serwisie telefonicznym CA24 będzie można jedynie zastrzec kartę.

MKZ

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
avers
Klienci wielu placówek usługowych . . .
fred_
Kto w 2020 nosi gotowke w portfelu?

Powiązane: Przerwa techniczna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki