REKLAMA

Przed nami rekordowy rok sprzedaży wyrobów jubilerskich

2012-10-13 08:00
publikacja
2012-10-13 08:00

Rynek biżuterii i zegarków ma się świetnie i wciąż rośnie - informuje "Rzeczpospolita". W latach PRL biżuteria była towarem wyjątkowo deficytowym, a jeśli już na cokolwiek udało się trafić w sklepach, takie cechy jak wygląd czy czystość kamieni nie miały znaczenia. Dlatego lata 90. przyniosły prawdziwą eksplozję.

biżuteria
Image licensed by Ingram Image

Ostatnie lata to okres rynkowej dominacji firm: W. Kruk i Apart, do których dołączył także poznański Yes. Ta trójka dyktowała trendy i odpowiadała za większość biżuteryjnych zakupów Polaków.

Ogólnie branża nie ma powodów do narzekań - według prognoz firmy Euromonitor International Polacy w tym roku w sieciach jubilerskich mają zostawić 613,1 mln euro, z czego 90 proc. przypada na biżuterię. Za resztę rynku odpowiadają zegarki. W 2014 r. wartość rynku ma wzrosnąć do 708,6 mln euro.

"Ten rok będzie rekordowy pod względem sprzedaży ekskluzywnych wyrobów jubilerskich. Zarówno biżuteria, jak i zegarki z najwyższej półki cieszą się rosnącym zainteresowaniem" - mówi Helena Palej, rzecznik Apartu.

Więcej na http://www.rp.pl

(PAP)

tpo/

Źródło:PAP
Tematy
Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki