REKLAMA

Protest w Amazonie w dniu wyprzedaży

2018-07-17 07:56
publikacja
2018-07-17 07:56

Niemiecki związek zawodowy Verdi ogłosił jednodniowy strajk, podczas którego pracownicy mają domagać się lepszych warunków pracy. Do zatrudnionych w Niemczech mają dołączyć koledzy z Hiszpanii i Polski  donosi Reuters

fot. Phil Velasquez / / ZUMA Wire

Jednodniowy strajk pracowników Amazona mają szczególnie odczuć klienci i pracodawca, ponieważ od wtorku 17 lipca trwa coroczna wielka akcja promocyjna dla członków klubu premium Amazon Prime Day. Rokrocznie serwis wystawia setki ofert po obniżonych cenach. 

– Przesłanie jest jasne  podczas gdy gigant internetowy wzbogaca się, oszczędza pieniądze na zdrowiu swoich pracowników – powiedziała Stefanie Nutzenberger, główny urzędnik Verdi odpowiedzialny za sektor detaliczny. Amazon w komentarzu dla agencji powiedział, że tylko część z 12 tysięcy pracowników w Niemczech przyłączy się do strajku i że nie wpłynie to na dostawy związane z Amazon Prime Day. 

Oprócz pracowników w Niemczech, pracownicy Hiszpanii potwierdzili dołączenie się do strajku. Trwa tam obecnie trzydniowy protest. Natomiast zatrudnieni w Amazonie w Polsce podali na swojej stronie internetowej następującą informację: "16 lipca na wiadukcie w Sadach pod Poznaniem zawisł baner z hasłem „Pracujesz w Amazon? Zwolnij! Kto szybko pracuje, ten szybko umiera”. Na filmiku umieszczono też zdanie „Solidarnie ze strajkującymi w Amazon Hiszpania i Niemcy”. W dniach 16-18 lipca 2018 r. – czyli w okresie wzmożonych wyprzedaży zwanym Prime Day – strajkują pracownicy w magazynach Amazon w Hiszpanii i Niemczech. Domagają się podpisania zbiorowego układu pracy, który gwarantowały min. godne płace, zwiększone dodatki za pracę nocną i nadgodziny czy respektowanie czasu przerw. Nie zgadzają się na inwigilację pracowników i podkręcone tempo pracy." 

Redakcja Bankier.pl poprosiła o komentarz biuro prasowe Amazona. Marzena Więckowska, rzecznik prasowa firmy, poinformowała Redakcję, że informacje na temat strajku w Polsce są nieprawdziwe. – Amazon jest bardzo dobrym pracodawcą. By walczyć z mitami na nasz temat, otworzyliśmy nasze centra logistyki dla zwiedzających. Zapewniamy bezpieczne i pozytywne warunki pracy i zachęcamy każdego, aby sam się przekonał, odwiedzając jedno z naszych centrów. 2010 roku zainwestowaliśmy w Europie ponad 15 miliardów EUR i stworzyliśmy ponad 65 000 stałych miejsc pracy. Są to bardzo dobre miejsca pracy z wysoce konkurencyjną płacą i atrakcyjnymi benefitami między innymi takimi jak Postaw na Swój Rozwój, który opłaca 95% czesnego – komentuje kwestię Więckowska z biura prasowego Amazona. 

Finansowy poradnik pracujących mam. 20 przepisów i zasad, które opłaca się znać

E-book

Finansowy poradnik pracujących mam. 20 przepisów i zasad, które opłaca się znać


Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Weronika Szkwarek

Źródło:
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (10)

dodaj komentarz
and00
Szukają byłych wojskowych na kierowników, powinni się rozejrzeć za byłymi oficerami ZOMO
_justus
Powiem w krótkich wojskowych słowach. ..bać Amazon
skaurus
Co oznacza zwrot "z gwiazdą poniżej"?
pirx
Dziś jechałem za autobusem z banerem reklamowym Amazona. Szukają pracowników i płacą 6 tys PLN za ... dwa miesiące (z gwiazdą poniżej).
Co za tupet.

_justus
Dobrze że za dwa miesiące bo Amerykanie to podają zawsze zarobki ROCZNE :)
highfive
jeżeli netto to jeszcze nie najgorzej, jak brutto to słabo.
goralnizinny
Polakom co zasuwaja jak chomiki na karuzeli brakuje cojones zeby sie odwrocic na piecie i pokazac korporacjom paluszek - dlatego do konca zycia beda tkwic we wlasnym szambie i narzekac... i coraz szybciej zasuwac... a korporacje beda tylko patrzec na kolumny zyskow w excelu
andregru
Odwracanie się to nie rozwiązanie. To państwo powinno trzymać stronę polskich pracowników a nie korporacji . Przyjadą tańsi ukraińcy a Polacy z czego będą żyć ?
grzechu_comeback
"PROLETARYUSZE wszystkich krajów łączcie się! " Czy ktoś to jeszcze pamięta?! Niemcom kanapki nie smakują to wzywają inne kraje na pomoc? Macie kłopot z korpo? To się zwolnijcie.... Nie znajdą frajerów, to zaczną ludzi szanować.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki