REKLAMA

Prezes PiS: Stworzenie polskiej wersji państwa dobrobytu jest osiągalne

2021-11-13 22:01
publikacja
2021-11-13 22:01
Prezes PiS: Stworzenie polskiej wersji państwa dobrobytu jest osiągalne
Prezes PiS: Stworzenie polskiej wersji państwa dobrobytu jest osiągalne
fot. Andrzej Hulimka / / Shutterstock

Stworzenie polskiej wersji państwa dobrobytu jest zadaniem ambitnym, ale osiągalnym - podkreślił w liście prezes PiS Jarosław Kaczyński z okazji przyznania wyróżnień gospodarczych Gazety Polskiej Codziennie.


W sobotę wieczorem odbyła się gala "Polski przedsiębiorca 2020 Gazety Polskiej Codziennie", podczas której przyznano wyróżnienia w pięciu kategoriach: eksporter, innowator, lider przemysłu, reprezentant MŚP, filantrop.

Z okazji uroczystości list do uczestników gali skierował prezes PiS Jarosław Kaczyński, który odczytał Marek Suski (PiS).

Kaczyński gratulując laureatom tegorocznego konkursu podkreślił, że ma nadzieję, iż przyznane wyróżnienia będą dla firm i przedsiębiorców dodatkowym impulsem do realizacji coraz bardziej ambitnych celów. Dodał, że liczy również na to, iż wyróżnienia pozytywnie wpłyną na konkurencję i pozwolą doścignąć najlepszych.

"Każdy z nas uczestniczy w jakiś zawodach, a wszyscy bierzemy udział w wielkim, nie mającym mety - tylko lotne premie - wyścigu, którego stawką jest jak najszybsze nadrobienie, poprzez stały, dynamiczny rozwój, dystansu dzielącego nas od zamożnych państw europejskich (... ) Stworzenie polskiej wersji państwa dobrobytu, czyli zakosztowanie przez Polaków takiej jakości, poziomu życia, jakimi przeciętnie cieszą się mieszkańcy państw starej Europy, jest zadaniem bardzo ambitnym, trudnym do wykonania, ale osiągalnym. Musimy zatem wykorzystać historyczną szansę i podjąć to wyzwanie - dla dobra naszego oraz przyszłych pokoleń obywateli RP" - napisał w liście prezes PiS.

Z okazji uroczystości list do uczestników skierował także premier Mateusz Morawiecki. Przypomniał w nim o pandemicznej rzeczywistości, z którą musieli się zmierzyć polscy przedsiębiorcy. "Z perspektywy czasu możemy powiedzieć, że w czasie pandemicznej burzy Polska nawigowała w dobrą stronę" - ocenił szef rządu.

Przypomniał, że dzięki zaoferowanym przez rząd rozwiązaniom pomocowym udało się ochronić fundamenty gospodarki narodowej, obronić przed upadkiem tysiące firm.

Morawiecki zwrócił uwagę, że w niepewnym czasie pandemii to państwo musiało wyjść z inicjatywą i wziąć na siebie odpowiedzialność. Zdaniem premiera, nie udałoby się to bez potencjału polskiego biznesu, elastyczności i umiejętności rodzimych przedsiębiorców.

Premier podkreślił, że zadaniem na teraz jest wykorzystanie doświadczeń - wynikających również z pandemii - tak, by nadchodzące lata przyniosły realną zmianę cywilizacyjną.

Wyróżnionym w kategorii "lider przemysłu" została spółka KGHM Polska Miedź. Wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki podkreślił, że jeszcze kilka lat temu firma miała problemy finansowe, a teraz jest międzynarodowym czempionem i może nie tylko rywalizować z zagranicznymi podmiotami, ale także z nimi wygrywać. Podkreślił, że KGHM przekroczył plany produkcyjne w trudnym pandemicznym czasie, spółka nie zwalniała pracowników i zainwestowała ponad 10 mld zł.

Zwrócił uwagę, że KGHM jest siódmym na świecie producentem miedzi i "największą kopalnią srebra" na globie; ma zakłady produkcyjne na trzech kontynentach. Jest jednym z kół zamachowych polskiej gospodarki - podkreślił.

Wyróżnienie Gazety Polskiej Codziennie w kategorii "eksporter" otrzymała firma Samasz (producentów maszyn rolniczych zielonkowych, tj. kosiarek, przetrząsaczy, zgrabiarek itp.). W pozostałych kategoriach nagrody zdobyli: "Biomed Lublin" Wytwórnia Surowic i Szczepionek (innowator); cukiernia Wójcik (reprezentant MŚP); Fundacja Ewy Błaszczyk "Akogo?" (filantrop). Specjalne wyróżnienie otrzymał marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski. (PAP)

Autor: Michał Boroń

mick/ mir/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (117)

dodaj komentarz
jarekzbyszek
Stworzenie państwa dobrobytu dla Dojnej Zmiany jest bardzo realne. Reszta będzie na to płacić i bić pokłony. Polska szlachecko - parobczana.
anty12
Raczej szlachecko - paspzytnicza. Pasozyt brzydzi sie praca. Pasozyt bedzie pasozytem. A klasa srednia nie chce byc parobkiem to wyjedzie na zachod, a meryt pisze ze Polacy wracaja :D Element pasozytniczy wraca.
marok
W ciągu paru lat z państwa , z którego ludzie masowo emigrowali na zachód, staliśmy się krajem, w którym chce się mieszkać.
Jak widać budowanie dobrobytu jest możliwe, jeśli wcześniej odrzuciło się od sterów władzę , której synonimem był Sławomir Nowak.
anty12
Tak, Ukraincom i ludziom z krajow trzeego swaita. I to chyba tylko przystanek na zachod. Mam sie z tego scieszyc z e wPL jest peno obcych kulturowo ? Taki teraz jest przekaz dnia ? I teraz wina Nowaka, bo "wina Tuska" juz nie dziala? :D
marok odpowiada anty12
Polacy przestali opuszczać kraj, a nawet zaczęli wracać. Mamy dodatni bilans migracji, czyli więcej przybywa niż ubywa Polaków.
Jeśli chodzi o osoby ze wschodu, to nie dostają obywatelstwa, chyba że mają polskie pochodzenie, Znamienne jest ,że wolą Polskę od kazdego dowolnego kraju na wschodzie, czego przed rządami
Polacy przestali opuszczać kraj, a nawet zaczęli wracać. Mamy dodatni bilans migracji, czyli więcej przybywa niż ubywa Polaków.
Jeśli chodzi o osoby ze wschodu, to nie dostają obywatelstwa, chyba że mają polskie pochodzenie, Znamienne jest ,że wolą Polskę od kazdego dowolnego kraju na wschodzie, czego przed rządami PIS w zasadzie nie było. Jak widać "dobrobyt" za Tuska zupełnie ignorowali , bo mieli to samo u siebie.
300_pala odpowiada marok
Polacy przestali opuszczać kraj??
Ci co mieli rozum i wyjechali w 2004-2008… moi znajomi nie chcą wracać. Kto ma wyjechać emeryci i renciści ???
anty12 odpowiada marok
Ciekawe. "A nawet zaczeli wracac ",bo w UK nikt ich nie chcial, wiec pasozyt wrocil na garnuszek panstwa, a Ci co maja ambicje ni ewrocili.Pasozyt i nierob wrocil. Wyczul piniandz, ze mozna miec wiecej z socjalow i pracy. Juz 6,5 roku rzadzi pis a mateuszek z pompa zapowiedial ze sprowadzi Polakow do Polski. Tylko pasozyt Ciekawe. "A nawet zaczeli wracac ",bo w UK nikt ich nie chcial, wiec pasozyt wrocil na garnuszek panstwa, a Ci co maja ambicje ni ewrocili.Pasozyt i nierob wrocil. Wyczul piniandz, ze mozna miec wiecej z socjalow i pracy. Juz 6,5 roku rzadzi pis a mateuszek z pompa zapowiedial ze sprowadzi Polakow do Polski. Tylko pasozyt wrocil. A co do obywatelstaw, jestes pewny ? Goralom daja masowo obywatelskwa a nawet po polsku nie mowia.
krrzysiek2 odpowiada marok
hipolicie pie....cie. Jeszcze napisz jak się masowo dzieci rodzą dzięki 500+. Pamiętam oborową z Przecieszyna z Rafalską już o tym sukcesie trąbiły jakiś czas temu...
Wystarczy popatrzeć na zakłamane gęby pisowskich kacyków by stąd wiać. O ich inteligencji nie wspominając.

Powiązane: Rząd Mateusza Morawieckiego

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki