Poseł Marek Sowa przeszedł z PO do klubu Nowoczesnej

Dotychczasowy poseł Platformy Obywatelskiej Marek Sowa przeszedł do klubu Nowoczesnej. Według niego dziś inicjatywa i energia to cechy Nowoczesnej, a Platforma od roku "dryfuje".

Poseł Marek Sowa przeszedł z PO do klubu Nowoczesnej
Poseł Marek Sowa przeszedł z PO do klubu Nowoczesnej (fot. Alex Kuhn / ArtService / FORUM)

"Znam Marka Sowę wiele lat, to bardzo profesjonalny samorządowiec województwa małopolskiego (...) To osoba bardzo zaangażowana i profesjonalnie funkcjonująca w Małopolsce. To wzmocnienie samorządowe dla Nowoczesnej" - powiedział lider Nowoczesnej Ryszard Petru na środowej konferencji prasowej w Sejmie.

Podkreślił, że dla Nowoczesnej "ważne jest to, by budować silną alternatywę wobec PiS". "Jestem przekonany, że udział posła Marka Sowy w pracach klubu Nowoczesna będzie tego typu działaniem" - powiedział.

Sowa powiedział, że gdy jedenaście lat temu wstępował do Platformy Obywatelskiej, była to "formacja pełna inicjatyw, otwarta na opinie różnego rodzaju i postawy". "Dla tej formacji chciałem pracować i spotkałem tam wielu dobrych i interesujących ludzi (...) To, co jest dzisiaj, ta inicjatywa, pasja, energia, jest po stronie klubu Nowoczesna. Platforma, sami państwo widzicie, od roku czasu pod nowym kierownictwem dryfuje" - ocenił Sowa.

Dodał, że jako poseł Nowoczesnej zamierza pracować na rzecz Małopolski. "Będę chciał swoim zaangażowaniem odwdzięczyć się za zaufanie, które otrzymałem" - podkreślił.

Sowa od grudnia 2010 roku do listopada 2015 pełnił funkcję marszałka województwa małopolskiego, potem został wybrany do Sejmu.

Sowa, pytany o to, czy klub PO został poinformowany o jego decyzji, powiedział, że przekazał taką informację szefowi klubu Sławomirowi Neumannowi i że zamierza wysłać też list do wszystkich posłów PO.

Do czasu nadania depeszy PAP nie udało skontaktować się ani z szefem klubu Platformy, ani z rzecznikiem PO.

Z informacji zamieszczonych na stronie internetowej Sejmu wynika, że po przejściu Sowy do klubu Nowoczesnej, w tym klubie będzie 31 osób; w klubie PO - 132. (PAP)

wni/ as/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~SZ

Uzasadnienie typowego dezertera. Jak zle sie dzieje to na mnie nie liczcie. Niegodny zaufania.

! Odpowiedz
0 10 ~StanRS

(P)oseł wyniuchał że Platforma Oszustów długo już nie pociągnie, bo ich mocodawcy i oficerowie prowadzący laskę na nich położyli i nawet "sądaże" na zamówienie są nieubłagane. Dlatego musi się zawczasu rozglądać za alternatywą, żeby się w przyszłych wyborach do koryta załapać.

! Odpowiedz
0 10 ~asdf

Nowoczesna podobno miała nie brać spadochroniarzy z PO.

! Odpowiedz
0 3 ~icek

Petru zna Sowę od wielu lat,jak sam jest w polityce od niedawna.Pierdu,pierdu - panie Petru.

! Odpowiedz
9 14 ~Marek

Myślę że to początek transferów. Nowoczesna rośnie w siłę, a PO faktycznie dryfuje. Za trzy lata to Nowoczesna będzie rządzić i sprzątać po PIS.

! Odpowiedz
0 5 ~ddf

oby bo schetyna do kończ już skretyniał....

! Odpowiedz
3 2 ~tussssk

Chyba się dziś kolego nie myłeś i dlatego opowiadasz takie bajki o rządzeniu Nowoczerskiej. Chyba w Izraelu !

! Odpowiedz
1 5 ~heeeee

Chyba to przeszedł jakiś bankier bo odnotował portal bankowy

! Odpowiedz
2 10 ~niepelnosprawny_org

dzisiaj otrzymałem raczej spamowego emaila, by wesprzeć finansowo Nowoczesną, bardzo "kłaniający" sie list, Nowoczesna - nigdy

! Odpowiedz
3 0 ~psychiatra

Naucz się mainpulować, bo wysyłanie takich maili przez partię polityczną jest zakazane. Jeżeli serio go dostałeś powinieneś z tym lecieć do prokuratury. Ale nie polecisz, bo takiego maila nie dostałeś mitomanie.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil