Polskie Radio podpisało kolejną umowę o współpracy w Chinach

Polskie Radio podpisało kolejną umowę o współpracy z dużym chińskim nadawcą. W Chengdu w imieniu Polskiego Radia list intencyjny dotyczący realizacji wspólnych projektów z Syczuańskim Radio i Telewizją (SRT) podpisał wiceprezes zarządu Polskiego Radia Mariusz Staniszewski.

(theta)

Porozumienie otwiera drogę do zwiększenia obecności polskiej muzyki i informacji o Polsce w największych stacjach liczącej prawie 90 mln mieszkańców prowincji Syczuan. Wiceprezes Polskiego Radia Mariusz Staniszewski zapowiada też, że Polskie Radio w większym stopniu postawi na informacje gospodarcze z Chin. Będziemy promować w Syczuanie polską muzykę i literaturę, ale pojawia się też wątek gospodarczy. SRT jest bardzo zainteresowane w rozwoju współpracy w zakresie informacji gospodarczej. Współpraca kulturalna tworzy świetny klimat do rozwoju współpracy gospodarczej. Dlatego musimy jako Polskie Radio uczestniczyć w tym procesie, który z pewnością ma niesamowity potencjał - mówi wiceprezes Staniszewski.

Stolicę Syczuanu - Chengdu i Łódź łączy bezpośrednie połączenie kolejowe, dzięki którym coraz częściej polskie towary trafiają na chiński rynek. Syczuańskie Radio i Telewizja to jeden z największych koncernów medialnych w Chinach, w skład którego wchodzi kilkadziesiąt stacji radiowych i telewizyjnych. To właśnie w Chengdu Polskie Radio kilka miesięcy temu przeprowadziło projekt promocji polskiej muzyki z zasobów publicznego nadawcy, która emitowana była w jednej z lokalnych rozgłośni.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Tomasz Sajewicz /Chengdu /wyso/

Źródło: IAR
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
8 1 jendreka

i będziemy mieli k... publicznie, chińską propagandę.

! Odpowiedz
2 27 ajwaj

Wow - wreszcie PIS objasni Azjatom jak "dekomunizowac" rzadzace Komunistyczna Partie Chin i np. Wietnamska Komunistyczna Partie - tam rzadzace :)

Jak najlepiej rozbijac pomniki czerwonych Mao Tse Tunga i wietn. Ho Shi Mina.
I jak przejsc z czerwonej polityki godpodarczej (Wietnam sr. +7%/r) na demokratyczna, wolna i watosciowa

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
39 18 plutarch

Chin z nas nie zrobicie, "dobra zmiano".

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,8% VIII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 182,43 zł VII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil