Polkomtel złożył wniosek o unieważnienie aukcji LTE

Polkomtel, operator sieci komórkowej Plus, złożył wniosek o unieważnienie zakończonej niedawno aukcji częstotliwości 800 i 2.600 MHz - poinformowało PAP biuro prasowe UKE.

(fot. KWS / Bankier.pl)

Termin składania wniosków upłynął w poniedziałek, 9 listopada. Wnioski można było jednak wysyłać pocztą, więc nie jest wykluczone, że wniosek Polkomtelu nie będzie jedynym.

Urząd Komunikacji Elektronicznej w połowie października zakończył aukcję częstotliwości 800 i 2.600 MHz, przeznaczonych do świadczenia usług internetu mobilnego LTE. Suma ofert złożonych przez uczestników procesu sięgnęła ostatecznie 9,23 mld zł, a najdroższy blok w paśmie 800 MHz osiągnął wartość 2,05 mld zł.

Najwyższe oferty na dwa bloki z pasma 800 MHz złożyło Orange Polska, a po jednym bloku wygrały NetNet, P4 i T-Mobile Polska. P4 i Polkomtel wygrały ponadto po cztery bloki tańszej częstotliwości 2,6 GHZ, a T-Mobile i Orange po trzy kawałki tego pasma.

W aukcji UKE od lutego brały udział Orange Polska, Polkomtel, T-Mobile Polska, Play, Emitel oraz NetNet (spółka syna Heronima Ruty, współpracownika Zygmunta Solorza-Żaka). Każdy z operatorów mógł kupić w wyniku postępowania maksymalnie dwa bloki częstotliwości 800 MHz i cztery bloki w paśmie 2,6 GHz.

24 września minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki podpisał rozporządzenie, które zmieniło zasady aukcji LTE. Halicki zaproponował dodanie mechanizmu zakończenia aukcji w przypadku braku rozstrzygnięcia po 115 dniach aukcyjnych. W takiej sytuacji w następnym dniu aukcyjnym przeprowadzono ostatnią rundę, w której każdy z uczestników mógł złożyć tylko jedną ofertę.

Część operatorów w reakcji na tę propozycję skierowała listy do najwyższych władz państwowych, wskazując, że rozporządzenie MAC może być niezgodne z polskim prawem. Jeden z właścicieli P4 zagroził polskiemu rządowi międzynarodowym arbitrażem. (PAP)

kuc/ jtt/

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Adrian

Polkomtel taki skory, bo ma na ten moment najlepszą sieć lte. No ale trudno się dziwić. Zwłaszcza że tę licytację przyzwoitość nakazałaby unieważnić...

! Odpowiedz
0 0 ~mhm

to zdjęcie to przegięcie...

! Odpowiedz
0 3 ~marek

GPW radzi sobie coraz gorzej! EUROGOSPODARKA przedstawia fakty.
Więcej: http://www.eurogospodarka.eu/warszawska-gielda-jeszcze-dyszy

! Odpowiedz
2 7 ~ech

PO pozwoliła na monopolizację rynku a później chroniła swoich faworytów. Dzięki temu mamy co mamy.

! Odpowiedz
2 4 ~Ktoś

I kolejny raz to samo. Czy w tym kraju nie można zrobic normalnego przetargu???

! Odpowiedz
0 3 ~OMG

Można, ale wyborcy sobie tego nie życzyli dotychczas. Inna sprawa, że to pewnie ze wsparciem niektórych mediów takie decyzje były podejmowane.

! Odpowiedz
1 5 ~cdd

właściciel przepłacił pewnie z 10 miliardów przy zakupie to teraz jakakolwiek dodatkowa konkurencja i dodatkowe wydatki mu nie w smak ...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
CYFRPLSAT 0,82% 24,70
2020-05-26 17:00:00

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,7% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil