REKLAMA

Polityczne trzęsienie ziemi w Wielkiej Brytanii. Już blisko 40 rezygnacji z rządowych stanowisk

2022-07-06 19:37
publikacja
2022-07-06 19:37
Polityczne trzęsienie ziemi w Wielkiej Brytanii. Już blisko 40 rezygnacji z rządowych stanowisk
Polityczne trzęsienie ziemi w Wielkiej Brytanii. Już blisko 40 rezygnacji z rządowych stanowisk
/ Reuters

Brytyjski premier Boris Johnson wykluczył w środę rozpisanie przedterminowych wyborów, które ewentualnie mogłyby być dla niego szansą na uratowanie stanowiska. Tymczasem jego rezygnacji domagają się ministrowie ze ścisłego gabinetu.

"Nie widzę absolutnie żadnej potrzeby wyborów. Oczywiście wykluczam to, najwcześniejszy termin, jaki widzę na wybory powszechne to rok (20)24" - powiedział Johnson, odpowiadając na pytanie, czy ma taki plan, zadane w czasie środowego przesłuchania przed komisją łącznikowej, którą tworzą szefowie wszystkich komisji parlamentarnych.

Spekulacje na temat przedterminowych wyborów pojawiły się w związku z falą rezygnacji posłów ze stanowisk rządowych. Miałby to być sposób dla Johnsona na potwierdzenie mandatu społecznego w sytuacji, gdy nie ma poparcia własnych posłów.

W ciągu minionych 24 godzin, od czasu gdy do dymisji podali się minister zdrowa Sajid Javid i minister finansów Rishi Sunak, liczba rezygnacji wzrosła do 36. Wprawdzie poza tymi dwoma pozostali to osoby z niższych stanowisk rządowych - wiceministrowie i parlamentarni podsekretarze stanu, ale skala dymisji jest na tyle duża, że Johnsonowi mogłoby być trudno obsadzić te stanowiska w związku z kurczącą się liczbą posłów, którzy jeszcze są wobec niego lojalni.

Na dodatek odejścia Johnsona chce coraz większa liczba członków ze ścisłego gabinetu. Jak informują brytyjskie media, na Downing Street na spotkanie z Johnsonem, by przekonać go do złożenia rezygnacji udało się w środę po południu siedmiu ministrów, w tym nowy minister finansów Nadhim Zahawi, szefowa MSW Priti Patel, minister transportu Grant Shapps i minister biznesu Kwasi Kwarteng.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP)

bjn/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (4)

dodaj komentarz
polonu
Od zakończenia 2-giej wojny światowej żydzi się odrodzili ,mieli na to czas , to oni rozpętali 2 -gą wojne światową i teraz znowu zaczynają . kto rozpętuje wojny ,możni tego świata a kto za to płaci i umiera biedak ,my w Polsce na razie tylko płacimy , Ukraińcy i płacą i umierają a zarabiają na tym żydzi żydzi jeszcze raz żydzi ,Od zakończenia 2-giej wojny światowej żydzi się odrodzili ,mieli na to czas , to oni rozpętali 2 -gą wojne światową i teraz znowu zaczynają . kto rozpętuje wojny ,możni tego świata a kto za to płaci i umiera biedak ,my w Polsce na razie tylko płacimy , Ukraińcy i płacą i umierają a zarabiają na tym żydzi żydzi jeszcze raz żydzi ,kto rządzi w Polsce na Ukrainie Polski prezydent żydz ,Ukraiński prezydent żyd . mafia żydowsko -amerykańska podżega rozpętuje wojny po całym świecie ,ten naród musi być odizolowany od reszty społeczności mają swój kraj i co z tego jak rozsiali się po całym świecie jak szarańcza Od zakończenia drugiej wojny kto rządzi krajem ,kto dokonał przewrotu tzw solidarnościowy ,okrągły stół ,grabież majątku narodowego kto to zrobił i za czyje pieniądze ,kto dokonał majdanu na Ukrainie i co się tam dzieje .Zydzi sieją niepokój , wzniecają wojny ,podżegają do nich ,aby się bogacić i rządzić światem , tylko że teraz zaczęli ostro z Rosją i Putin przetrzepie skórę żydom .Dlaczego żydzi zadłużają Polskę na maksa aby zniewolić naród ,te długi to im się spłaca oni te długi narobili ,nie dla dobra społeczeństwa , tylko pieniadze dali sami sobie a każą płacić społeczeństwu Polskiemu . ostatnio na co poszły pieniądze na szczepionki i na wojnę , żydzi zarazili świat wirusem i rozpętali wojne na jednym ogniu dwa kurczaki pieką . CIA -puściło wirusa w Chinach , Majdan robota CIA . ta lista jest bardzo długa .Polska aby stała się normalnym krajem trzeba oczyścić kraj z żydów , anulować długi które żydzi narobili sami dla siebie a każą płacić Polakom , powołać mały rząd Polski w drodze konkursu ,fachowcy , a nie wybory fikcyjne i utrzymywanie prezydenta żydowskiego czy rządu mały,rząd fachowców ,najlepszych w kraju , ogłosić neutralność państwa na wzór Szwajcarii nawiązać normalne stosunki dyplomatyczne z wszystkimi krajami świata , przywrócić normalność nie chcemy z nikim żadnej wojny tylko pokoju . chcemy pracować i się bogacić . kto szerzy taką nienawiść do Rosji żydzi oni na tym zarabiają my Polacy chcemy z Rosją żyć w pokoju ,żadnej wojny , chcemy z nimi handlować i się dorabiać nie potrzeba nam ani żydów ani ameryki żydowskiej , chcą się bić niech się biją ale z Daleka od Polski von , społeczeństwo powinno zrobić z nimi porządek raz na zawsze .i wybrać choć raz od 33 lat prezydenta Polaka ,Polaka .
tysiak_39
Rosjan się boją i rakiet za politykę Johnsona
samsza
Chłopie, ludzie są spragnieni jakiś party...
trolley
Parskłem czytając końcówkę. Brytyjczycy mają takich "Brytyjczyków" w swoim rządzie jak my "Polaków" w swoim XD

Powiązane: Polityka na świecie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki