Polacy pozbywają się telewizorów

Odsetek gospodarstw domowych, w których nie ma już telewizora, wzrósł w Polsce w 2015 r. z 3,8 proc. do 4,1 proc. i systematycznie rośnie. Wynika to z estymacji badającej oglądalność firmy Nielsen Audience Measurement.

(fot. Piotr Jasiczek / FORUM)

Wszystkich gospodarstw domowych w Polsce według Nielsena jest ponad 13,5 mln i mieszka w nich 35,6 mln widzów. Oznacza to, że ponad 550 tys. domów nie ma dostępu do płatnej telewizji - informuje "Rzeczpospolita"

Jest to trend powszechny, nie tylko w naszym kraju. Główne powody to oferta naziemnej telewizji cyfrowej i zbyt wysoka cena.(PAP)

sto/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 7 ~obiektywnie

Stronnicza, propagandowa TV... praktycznie na każdym kanale to samo. Ludzie to widzą.

! Odpowiedz
0 3 ~ja

Estymacja zeżarła oszacowanie!

! Odpowiedz
0 2 ~as

Nic z tego nie rozumiem. A to to już mistrzostwo: "Główne powody to oferta naziemnej telewizji cyfrowej i zbyt wysoka cena". :()()()()

! Odpowiedz
0 2 ~mhm

Przykro mi, ale to bełkot.

(Skądinąd Wyborcza zaserwowała identyczny.)

W oryginale, czyli w Rzeczpospolitej, jest: „Biorąc pod uwagę, że wszystkich gospodarstw domowych jest w Polsce według Nielsena ponad 13,5 mln (i mieszka w nich 35,6 mln widzów), oznacza to, że ponad 550 tys. domów nie ma dostępu do tradycyjnej telewizji.”

TRADYCYJNEJ, nie PŁATNEJ!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 12 ~s6

Całą TV państwową i regionalną powinni sprzedać prywatnemu, zostawić tylko 1 kanał (a może nic). Nie ma sensu obciążać ludzi abonamentem za TV. Prywatny będzie płacił za możliwość nadawania czy miejsce na multipleksie np. 500 mln zł rocznie państwu. Prywatny zarobi na reklamach bez abonamentu. A teraz TV państwowa już na minusie. Ludzie tego nie chcą. Jak kapitalizm, to wszystko prywatne i samofinansujące się, łącznie z LOT-em, kopalniami, elektrowniami, metrem (300 mln dopłat rocznie, bo są zbyt tanie bilety), koleją, religiami.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 6 ~malkont

Jedyna potrzebna telewizja to TV Polonia, dla tych co daleko.
Reszte mozna likwidować.

! Odpowiedz
1 1 ~Lasy_Państwowe

Jak kapitalizm to "wszytko" prywatne? Posługujesz się jakąś dziwną definicją kapitalizmu. W kapitalizmie sektor prywatny dominuje co nie zmienia faktu, że sektor państwowy również istnieje. Pokaż mi jeden kraj, w którym wszystko jest prywatne. Patrzę sobie np. na Niemcy i widzę, że zdecydowana większość mediów jest w rękach niemieckich. Dlaczego, jak myślisz? Zdecydowana większość banków działających w Niemczech to banki niemieckie. Sektor handlowy? Taka sama sytuacja - większość to kapitał niemiecki. Można tak wymieniać dalej... Dlaczego syneczku, jak myślisz? Jeśli chcesz to możesz sobie własną babę sprywatyzować a od Polski wara :)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~JózefPoniatowski

do s6 - targowica ci się marzy i dorżnięcie polskiego majątku narodowego tak żeby już nic polskiego tutaj nie zostało. Sektor energetyczny, który jest arcyważny dla bezpiecznego funkcjonowania suwerennego i niepodległego państwa chcesz w całości sprzedać w prywatne ręce (pewnie zagraniczne jak znam życie)? Weź rozbieg i strzel baranka o futrynę, dobrze ci zrobi.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~ogryzek odpowiada ~Lasy_Państwowe

ależ wszystko może być państwowe. Pod jednym warunkiem, że jest dobrze zarządzane i przynosi dochody. Jak na razie to w Polsce (i nie tylko), państwowe firmy służą głównie do nagradzania swoich kolesi stanowiskami, wysokimi pensjami. A to, że państwo dopłaca... Trudno.

! Odpowiedz
1 8 ~FX

Niestety, z tego co jest szykowane nawet ci bez telewizorów i tak płacić będą PODATEK od urządzeń audiowizualnych. Chciał czy nie chciał i tak cichopkowej i mroczkom płacić będziemy.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,7% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil