REKLAMA

Podwyżki w Kauflandzie. Sieć goni Lidla i Biedronkę

2020-02-11 08:40
publikacja
2020-02-11 08:40

W Kauflandzie trwa spór zbiorowy. Związkowcy z "Jedności pracowniczej" postulują wzrost płac o 800 zł dla każdego pracownika, jednocześnie sieć ogłasza podwyżki i mianuje się drugą pod względem wysokości płac siecią handlową w kraju. 

/ fot. Daniel Dmitriew / FORUM

- Pragniemy poinformować, że co roku na początku roku obrachunkowego aktualizujemy stawki wynagrodzeń w naszej sieci. Prowadzimy przy tym stałe konsultacje ze związkami zawodowymi i przedstawicielami pracowników. Staramy się wypracować rozwiązania rynkowo konkurencyjne i atrakcyjne dla pracowników, ale także realne i ekonomicznie uzasadnione dla nas jako pracodawcy. Wyniki ostatnich analiz wykazały, że jesteśmy jednym z trzech najatrakcyjniejszych pracodawców wśród sieci handlowych w Polsce - mówi w rozmowie z Bankier.pl Łukasz Pawlicki z biura prasowego Kaufland Polska w odpowiedzi na prośbę o stanowisko sieci w związku z trwającym sporem zbiorowym

Mimo podniesionych nastrojów sieć również odpowiedziała na wyzwania rynku i podnosi wynagrodzenia. Podwyżki obejmą wszystkich pracowników i będą wypłacane od 1 marca 2020 roku. Na stanowisku kasjer-sprzedawca będzie można zarobić od 3200 do 3900 zł brutto miesięcznie, co zawiera już 500 zł dodatku motywacyjnego. Na podwyżki sieć przeznaczy w tym roku niecałe 50 mln złotych. 

Kaufland oferuje zatrudnionym w centrach dystrybucyjnych od marca tego roku dodatek motywacyjny w wysokości do 400 zł za 100 proc. frekwencję w pracy dla pracowników z co najmniej rocznym stażem. 

Przypomnijmy, że w ostatnim tygodniu Lidl ogłosił podwyżkę plac. Na początek bez dodatkowych warunków zatrudnieni mają otrzymać 3400 zł brutto w mniejszych miejscowościach do 4150 zł w większych. Biedronka również na początku roku zapowiedziała wzrost wynagrodzeń. Sprzedawca-kasjer w sieci Jeronimo Martins Polska otrzyma od 3050 do 3400 zł brutto, wliczając premię za brak nieplanowanych nieobecności. 

WS

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (11)

dodaj komentarz
bha
Cóż ..... Tak dają wielce zarobić wszędzie coraz to Niby więcej i więcej ,że rotacje,gonią coraz szybciej rotacje,Rotacje etc.
mykonos
Aż z tego wszystkiego założyłam konto. Lidl, Biedronka i Kaufland równają płacę z bankami, a pewnie niektóre z banków już przegoniły. Brawo
grzegorzkubik
Poczekajcie aż bezrobocie spadnie poniżej 3%. Będzie się działo. Dziś w Biedronce są wyższe zarobki niż ma bibliotekarz.
iwonka50
Co? Uciekli pracownicy do Biedry?
xxpp
Kaufland i Lidl to ta sama firma.
pazdzioch_indastries
ale zawsze to jakieś skonfliktowane ze sobą wsie(lub dzielnice) mogą powiedzieć
-my jesteśmy lepsi bo chodzimy do kauflanda!
-nie, to my jesteśmy lepsi bo chodzimy do lidla!
iluminat
Obozy Pracy , załoga w tych syfach o 50 % za niska ! to nie praca - to wyzysk i niewolnictwo -żerowanie na braku NORMALNEJ pracy !!!. Dostać premię czy te wszystkie głupawe dodatki ??? są po to żeby ich nie dawać -zabrać. Największą winę mają nijacy ,służalczy kierownicy ,którzy to za parę złotych głupieją " Obozy Pracy , załoga w tych syfach o 50 % za niska ! to nie praca - to wyzysk i niewolnictwo -żerowanie na braku NORMALNEJ pracy !!!. Dostać premię czy te wszystkie głupawe dodatki ??? są po to żeby ich nie dawać -zabrać. Największą winę mają nijacy ,służalczy kierownicy ,którzy to za parę złotych głupieją " polaczek ,tępy wieśniaczek " oto prawdziwa odpowiedz na ten cyrk.
igła
Trzeba zatrzymać ten proceder podwyżek bo jak tak dalej pójdzie to nauczycielki będą porzucać pracę w szkołach na rzecz pracy w kasach marketów.
znawca_wszystkiego
No to niech się wezmą do normalnej roboty a nie pracują 5-6 godzin dziennie przez 9 miesięcy w roku i chcą zarabiać kokosy.
xxpp odpowiada znawca_wszystkiego
Jak czytam takie bzdety, to robi mi się niedobrze. Nie masz prostaku pojecia o pracy w szkole i czasie pracy. Jeżeli wydaje ci się, że nauczyciel ma tylko godziny dydaktyczne, to tak, jakby lekarzom płacić tylko za czas operacji.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki