REKLAMA

Podkarpackie: funkcjonariusze KAS otrzymali nowe samochody o wartości ponad 2,1 mln zł

2018-01-25 14:43
publikacja
2018-01-25 14:43
www.podkarpackie.kas.gov.p

19 nowych samochodów o wartości ponad 2,1 mln zł przekazanych zostało w czwartek w Przemyślu (Podkarpackie) funkcjonariuszom podkarpackiej Służby Celno-Skarbowej. Pojazdy będą wykorzystywane m.in. do kontroli w ramach systemu monitorowania drogowego przewozu towarów (SENT).

Jak podkreślił w trakcie uroczystości dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie komisarz Grzegorz Skowronek, jednym z głównych zadań funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej jest zwalczanie wszelkich przejawów przestępczości ekonomicznej. Nie tylko przemytu, ale nielegalnego obrotu towarami i ich przewozu, stąd szlaki komunikacyjne są pod naszym szczególnym nadzorem - dodał.

Wśród przekazywanych pojazdów są nie tylko oznakowane radiowozy, ale także pojazdy cywilne. Nowe pojazdy wykorzystywane będą przez funkcjonariuszy podkarpackiej Służby Celno-Skarbowej zajmujących się zwalczaniem m.in. przemytu, obrotu nielegalnymi towarami czy oszustw podatkowych. Nowe radiowozy pozwolą również na zwiększenie liczby kontroli w ramach systemu monitorowania drogowego przewozu towarów (SENT).

Wartość nowych pojazdów to ponad 2,1 mln zł. Pieniądze pochodzą z rezerwy celowej Ministerstwa Finansów.

Są to pierwsze od kilku lat tak duże zakupy pojazdów służbowych dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej na Podkarpaciu. Ostatni zakup pojazdów zrealizowany został w 2012 r. i dotyczył 13 pojazdów, w tym radiowozów i samochodów przystosowanych do przewozu psów służbowych. (PAP)

autor: Wojciech Huk

edytor: Jacek Ensztein

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki