Płk. Krzysztof Król będzie pełnił obowiązki komendanta SOP

2019-03-05 16:22
publikacja
2019-03-05 16:22
www.gov.pl

Szef resortu spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński - powierzył pełnienie obowiązków komendanta SOP płk. Krzysztofowi Królowi - poinformowało we wtorek MSWiA. Nowy komendant SOP zastąpi gen. bryg. Tomasz Miłkowski, który pod koniec lutego złożył rezygnację.

O powierzeniu obowiązków komendanta Służby Ochrony Państwa płk. Krzysztofowi Królowi resort poinformował na Twitterze. Minister Joachim Brudziński podziękował również gen. bryg. Tomasz Miłkowski za dotychczasową służbę. Dotychczas Król był zastępcą komendanta SOP.

Jak poinformowało MSWiA, płk Krzysztof Król w służbach mundurowych pracuje od 1991 roku. Wówczas rozpoczął służbę w śląskim garnizonie policji, gdzie pracował na stanowiskach wykonawczych i kierowniczych. W 1997 roku skończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie i uzyskał tytuł oficera dyplomowanego.

"W 2013 roku został zastępcą Komendanta Rejonowego Policji - Warszawa II. W grudniu 2017 roku został oddelegowany do Biura Ochrony Rządu. Od 1 lutego 2018 roku był zastępcą Komendanta Służby Ochrony Państwa" - podało MSWiA w wydanym we wtorek komunikacie.

Resort podkreślił, że Król za osiągnięcia służbowe był wielokrotnie wyróżniany m.in. odznakami "Zasłużony Policjant" i medalami "Za Długoletnią Służbę". Jest magistrem prawa, skończył też studia podyplomowe z zakresu problematyki przestępczości zorganizowanej i terroryzmu.

Król zastąpi na stanowisku gen. bryg. Tomasza Miłkowskiego, o którego rezygnacji 26 lutego poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. W komunikacie przesłanym przez biuro prasowe resortu zaznaczono, że rezygnacja Miłkowskiego została wcześniej ustalona z szefem MSWiA Joachimem Brudzińskim.

Miłkowski został 26 kwietnia 2017 roku powołany na stanowisko szefa Biura Ochrony Rządu przez ówczesną prezes Rady Ministrów Beatę Szydło. Po zastąpieniu BOR przez Służbę Ochrony Państwa kontynuował pracę jako komendant SOP.

Nowego szefa Służby Ochrony Państwa - na wniosek ministra - powoła premier Mateusz Morawiecki.(PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ wus/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki