REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Platige Image w '14 liczy na dwucyfrowy wzrost sprzedaży, chce poprawić rentowność (wywiad)

2014-03-28 14:40
publikacja
2014-03-28 14:40

Platige Image w 2014 roku liczy na dwucyfrowy wzrost przychodów ze sprzedaży. Jednocześnie priorytetem spółki na ten rok jest poprawa rentowności - poinformował w rozmowie z PAP Arkadiusz Dorynek, członek zarządu spółki.

"Zakładamy, że przychody w tym roku nadal będą nam rosły dwucyfrowo. Jednak spodziewamy się, że nie będzie to zasługa przychodów z reklamy, ale pozostałych obszarów np. cinematic'ów, na których chcemy się koncentrować" - powiedział PAP Dorynek.

"Priorytetem na ten rok jest dla nas jednak poprawa rentowności. Po wynikach za pierwszy kwartał zastanowimy się nad tym, które segmenty naszej działalności możemy zoptymalizować. Z pewnością zamierzamy skupić się na bardziej rentownych projektach" - dodał.

W 2013 roku na poziomie skonsolidowanym Platige Image miała 54,35 mln zł przychodów ze sprzedaży, 2,31 mln zł zysku operacyjnego oraz 17 tys. zł zysku netto. W analogicznym okresie 2012 roku było to odpowiednio: 45,32 mln zł przychodów ze sprzedaży, 5,35 mln zł zysku operacyjnego oraz 4,99 mln zł zysku netto.

"Wyniki 2013 roku były głównie obciążone znacznym wzrostem kosztów, przede wszystkim usług obcych. Wynika to m.in ze zmian w prawie, które wpłynęły na to, że część naszych artystów zaczęła preferować prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Dodatkowo, w 2013 roku mieliśmy do zrealizowania szereg dużych, prestiżowych ale kapitałochłonnych kontraktów" - powiedział Dorynek.

Członek zarządu Platige Image powiedział, że spółka odczuwa presję na ceny na rynku polskim, dlatego zamierza zwiększać ekspozycję na rynki zagraniczne.

"Cały czas rozmawiamy w sprawie kontraktów na rynkach zagranicznych. W tym roku zależy nam na reorganizacji naszej działalności w Stanach Zjednoczonych. Zrezygnowaliśmy z utrzymywania tam stałego zespołu, teraz mamy tam jedynie biuro sprzedażowe. Jesteśmy jednak gotowi, żeby w każdej chwili wrócić tam z pełnym zakresem działalności. Musimy być obecni na tym rynku" - powiedział.

"W Europie działamy poprzez sieć agentów. Z nowości - warto wspomnieć o tym, że rozpoczęliśmy prace dla klienta z Rosji" - dodał.

Dorynek poinformował, że CAPEX grupy w 2014 roku będzie niższy rok do roku.

"W 2013 roku CAPEX spółki wyniósł 8,5 mln zł, wynikało to głównie z nakładów na przebudowę nieruchomości. Na ten rok nakłady inwestycyjne będą wyraźnie niższe. W tym roku prawdopodobnie CAPEX zamknie się w widełkach 2-3 mln zł. Co oznacza niemal wyłącznie nakłady odtworzeniowe" - powiedział.

Dodał, że spółka obecnie nie prowadzi rozmów ws. akwizycji.

Na pytanie, kiedy notowania akcji Platige Image mogą zostać przeniesione na główny rynek GPW z NewConnect, Dorynek odpowiedział: "Myślę, że główny rynek GPW w kontekście naszej firmy to kwestia najbliższych kilku lat. Choć jednocześnie nie wykluczam, że w zależności od naszych potrzeb kapitałowych, cały proces może wydarzyć się wcześniej. Zanim to się jednak stanie, z pewnością musimy pokazać wyniki operacyjne, które będą wyraźnie lepsze od tych wypracowanych w 2013 roku".

Platige Image specjalizuje się w tworzeniu grafiki komputerowej, animacji 3D, realizacji cyfrowych efektów specjalnych oraz kompozycji obrazu na potrzeby produkcji reklamowych i fabularnych.

Michał Kamiński (PAP)

kam/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki