REKLAMA

Pierwszy pozew przeciw Volkswagenowi w Polsce

2016-03-17 07:39
publikacja
2016-03-17 07:39

Już od pierwszych informacji o skandalu spalinowym grupy Volkswagen w Polsce pojawiły się głosy o złożeniu do sądu pozwu zbiorowego przeciwko nieuczciwym praktykom producenta. Choć przedsięwzięcie nie doszło do skutku, do walki o swoje prawa stanęła jedna osoba ze wsparciem prawników. Pozywa Volkswagena na 30 000 zł.

Właściciel leasingowanego wcześniej egzemplarza samochodu volkswagen sięgnął po opinię Stowarzyszenia Rzeczoznawców Samochodowych, Maszyn i Urządzeń Automobilklub Nowy Świat. Eksperci udowodnili obecność oprogramowania manipulującego emisją spalin – donosi Polsat News.

fot. REUTERS/Dado Ruvic / / FORUM


Oprogramowanie to jednak nie jedyny problem, jaki został wskazany w pozwie. W opinii dołączonej do złożonego w poniedziałek w Prokuraturze Rejonowej wniosku, wymieniono także mniejszą wydajność silnika i większe spalanie, niż producent podał w oficjalnych dokumentach. Koszt niezbędnych modyfikacji, mających na celu dostosowanie pojazdu do właściwych parametrów, zostało wycenione na 30 000 zł.

Stowarzyszenie Osób Poszkodowanych przez Spółki Grupy Volkswagen AG podało do informacji, że to pierwszy pozew przeciwko gigantowi złożony w Polsce.

Poszkodowany klient, z racji tego, że jego samochód był wcześniej przedmiotem leasingu, pozwał spółkę Volkswagen Leasing GmbH. Żąda on zwrotu wnioskowanej kwoty.

Uwaga: skrócona przydatność do użycia. Tak producenci nakręcają swój biznes

Uwaga: skrócona przydatność do użycia. Tak producenci nakręcają swój biznes

Każdy pamięta legendarną Nokię 3310, która do dziś wspominana jest jako telefon, który pod względem wytrzymałości nie boi się upływającego czasu. O nowoczesnych sprzętach coraz rzadziej można wypowiadać się tak pozytywnie, a największe firmy działające na rynku coraz częściej popełniają wpadki, które demaskują ich pogoń za skracaniem życia produktu.

Źródło:
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Komentarze (29)

dodaj komentarz
~michał
Polecam stronę: stopvw.pl
~Dżejms
A państwo kiedy dowali kary? Nasze firmy potrafią rozpier...każą płacić jakieś nienależne podatki, wstrzymują zwroty itd a tu dziwna bezradność.
~cc
moze byc problem bo wlascicielem jest bank a lbo firma leasingowa
~gość1
Niemcy zawsze kantowali , made in germany wymyślili Anglicy aby odróżnić bylejakość od produktu o dobrej jakości . Od lat 80 postęp technologiczny odbywa się we Włoszech , Wielkiej Brytanii i Francji , w małym stopniu w Niemczech . Wynika to z tego że Niemcy okradli całą Europę a ta nie miała pieniędzy na postęp . Jak się dorobiła Niemcy zawsze kantowali , made in germany wymyślili Anglicy aby odróżnić bylejakość od produktu o dobrej jakości . Od lat 80 postęp technologiczny odbywa się we Włoszech , Wielkiej Brytanii i Francji , w małym stopniu w Niemczech . Wynika to z tego że Niemcy okradli całą Europę a ta nie miała pieniędzy na postęp . Jak się dorobiła , to Niemcy zostali w tyle .

A teraz pytanie , gdzie w tym interesie jest państwo ? Ton nie pojedynczy obywatel ma się ganiać .
~bandit
każdy kto jeżdzi do niemiec i ma do czynienia z niemcami wie, że traktuja nas jak słowiańskie bydło. Każda inicjatywa aby im dokopać zasługuje na pochwałę i wsparcie. BRAWO!!!!!!!!!!
~soroka
Widocznie się tak zachowujesz "jak bydło". Jeżdżę tam 22 lata i nigdy nie usłyszałem złych słów. No chyba że od bydła......
~asia
Słabo to widzę, przecież to stała praktyka. Dla Niemców Polacy to ludzie gorszego sortu. Jak się kupuje niemiecką chemię, spożywkę sprzedawaną w Polsce to wiadomo, że to nie to samo jak w Niemczech.
~TK
mam nadzieje, że to dopiero początek i lawina pozwów przeciwko VW składanych w polskich sądach to dopiero początek walki o swoje przeciwko nieuczciwemu producentowi.

Powiązane: Dieselgate - afera w Volkswagenie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki