Paczkomatowa wojna firm kurierskich

Poczta Polska uruchomi sieć maszyn do odbioru paczek w sklepach Biedronki i na stacjach Orlenu. Będzie ich co najmniej tysiąc. Ekspansję zapowiada też DHL - do końca roku miałby 300 urządzeń - czytamy w czwartek w "Rzeczpospolitej".

(fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / Bankier.pl)

Gazeta podkreśla, że dynamicznie rosnąca popularność paczkomatów InPostu "niczym magnes przyciągnęła konkurencję". Dodaje jednak, że firma kierowana przez znanego biznesmena Rafała Brzoskę "nie będzie już jedynym liczącym się graczem na rynku takich maszyn (ma ich 4,8 tys.)".

Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że państwowa Poczta Polska zbuduje własną sieć m.in. w kooperacji z duńską firmą SwipBox, Orlenem oraz Allegro. Jeszcze w tym roku ma ona liczyć minimum 200 urządzeń, w których będzie można odebrać paczkę z e-zakupami.

Z ustaleń gazety wynika, że Poczta Polska finalizuje właśnie negocjacje z duńskim producentem urządzeń paczkowych, firmą SwipBox. Ta ma zawarte porozumienie m.in. z Biedronką i może zainstalować urządzenia paczkowe w ponad 2 tys. sklepów sieci.

"Pierwsze skrytki z paczkami na wyłączność dla Poczty staną w Biedronkach jeszcze w pierwszej połowie roku. Pilotażowa sieć licząca 200 urządzeń ma być gotowa w IV kwartale. Połowa maszyn stanie w sklepach, a pozostałe trafią do wybranych placówek pocztowych" - czytamy.

sno/ mam/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 niepelnosprawny_org

byle zdazyc przed koncem roku bo wtedy gory zlota, wszscy chca wyajac byle paszkomat....

! Odpowiedz
1 3 wizytator

Producent duński. Broń boże nie polski!

! Odpowiedz
4 16 czytacz

Na poczcie trzeba odstać i w Biedronce trzeba swoje odstać.Dobra para się szykuje!

! Odpowiedz
4 29 zenonn

Skrzynka w sklepie, poczcie jest bez sensu.
Zajmie miejsce, przeszkodzi klientom. W dyskontach i na pocztach jest ciasno
Skrzynki Inpost stoją na dworze. Mają sens na miejskich dużych stacjach benzynowych, przy marketach, wielkich ogólnodostępnych parkingach np przy kinach..
Korzystam z nich po godzinach pracy poczty i to jest ich zaleta.
W dzień trzeba zarabiać, by móc kupować w internecie. Zwyczajny kurier może tylko pocałować klamkę. Dostawa do pracy, odbiór z odległego punktu jest nieatrakcyjny.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne