PZU będzie współpracować z Akademia Górniczo-Hutniczą

PZU i Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie podpisały list intencyjny dotyczący nawiązania długoterminowej współpracy badawczo-rozwojowej. Pierwszy projekt dotyczy aktywnych systemów bezpieczeństwa i jest współfinansowany przez Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

(fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

Jak podkreślono w poniedziałkowym komunikacie, PZU i krakowska uczelnia będą wspólnie tworzyć innowacyjne rozwiązania na pograniczu nauki i biznesu oraz podejmować wspólne starania o pozyskanie funduszy krajowych i europejskich na realizację tych przedsięwzięć. Podpisany list intencyjny zakłada m.in. ścisłe partnerstwo w zakresie rozwoju bazy wiedzy związanej z telematyką.

Inauguracja zawartej współpracy odbyła się poniedziałek podczas warsztatów w Krakowie, w których wzięli udział przedstawiciele PZU i AGH. Obie strony chcą połączyć siły m.in. w zakresie innowacji technologicznych, badań naukowych, dydaktyki, a także wykorzystania bazy technologicznej i laboratoryjnej.

Pierwszym wspólnym projektem obu partnerów jest realizacja przedsięwzięcia dotyczącego aktywnych systemów bezpieczeństwa dla pojazdów samochodowych w oparciu o indywidualny model kierowcy. Całkowity koszt projektu szacowany jest na 1,2 mln zł, z czego 1 mln zł wynosi dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR). PZU pokryje 15 proc. kosztów projektu.(PAP)

autor: Rafał Grzyb

edytor: Jacek Ensztein

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

PZU 2,15% 42,85
2018-03-20 17:03:04

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,4% II 2018
PKB rdr 5,1% IV kw. 2017
Stopa bezrobocia 6,9% I 2018
Przeciętne wynagrodzenie 4 973,7 zł XII 2017
Produkcja przemysłowa rdr 7,4% II 2018

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl