REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

POLENERGIA: Ujawnienie opóźnionych informacji poufnych o: (i) rozpoczęciu rozmów z potencjalnymi inwestorami o inwestycji w akcje Polenergia S.A. („Emitent”), w tym o nabyciu istniejących akcji Emitenta w drodze publicznego wezwania, (ii) podpisaniu niewiążącego uzgodnienia głównych warunków komercyjnych (term sheet) z funduszem inwestycji infrastrukturalnych dotyczącego inwestycji w akcje Emitenta, w tym nabycia istniejących akcji Emitenta w drodze publicznego wezwania oraz (iii) podpisaniu porozumienia o udzieleniu wyłączności w negocjacjach dotyczących inwestycji w akcje Polenergia S.A., w tym nabycia istniejących akcji Emitenta w drodze publicznego wezwania, z funduszem inwestycji infrastrukturalnych, z którym 2 kwietnia 2020 r. Emitent zawarł niewiążące uzgodnienia głównych warunków komercyjnych (term sheet)

2020-11-03 23:53
publikacja
2020-11-03 23:53
Dodaj Bankier.pl w Google
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 26 / 2020
Data sporządzenia: 2020-11-03
Skrócona nazwa emitenta
POLENERGIA
Temat
Ujawnienie opóźnionych informacji poufnych o: (i) rozpoczęciu rozmów z potencjalnymi inwestorami o inwestycji w akcje Polenergia S.A. („Emitent”), w tym o nabyciu istniejących akcji Emitenta w drodze publicznego wezwania, (ii) podpisaniu niewiążącego uzgodnienia głównych warunków komercyjnych (term sheet) z funduszem inwestycji infrastrukturalnych dotyczącego inwestycji w akcje Emitenta, w tym nabycia istniejących akcji Emitenta w drodze publicznego wezwania oraz (iii) podpisaniu porozumienia o udzieleniu wyłączności w negocjacjach dotyczących inwestycji w akcje Polenergia S.A., w tym nabycia istniejących akcji Emitenta w drodze publicznego wezwania, z funduszem inwestycji infrastrukturalnych, z którym 2 kwietnia 2020 r. Emitent zawarł niewiążące uzgodnienia głównych warunków komercyjnych (term sheet)
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Emitenta działając na podstawie art. 17 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 596/2014 w sprawie nadużyć na rynku oraz uchylającego dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE (Dz. U. UE. L. z 2014 r. Nr 173, str. 1 z późn. zm., dalej: „Rozporządzenie MAR”), niniejszym informuje o: (i) rozpoczęciu rozmów z potencjalnymi inwestorami o inwestycji w akcje Emitenta, w tym o nabyciu istniejących akcji Emitenta w drodze publicznego wezwania („Informacja nr 1”), (ii) podpisaniu niewiążącego uzgodnienia głównych warunków komercyjnych (term sheet) z funduszem inwestycji infrastrukturalnych dotyczącego inwestycji w akcje Emitenta, w tym nabycia istniejących akcji Emitenta w drodze publicznego wezwania („Informacja nr 2”) oraz (iii) podpisaniu porozumienia o udzieleniu wyłączności w negocjacjach dotyczących inwestycji w akcje Polenergia S.A., w tym nabycia istniejących akcji Emitenta w drodze publicznego wezwania, z funduszem inwestycji infrastrukturalnych, z którym 2 kwietnia 2020 r. Emitent zawarł niewiążące uzgodnienia głównych warunków komercyjnych (term sheet) („Informacja nr 3”, Informacja nr 1, Informacja nr 2 i Informacja nr 3 łącznie zwane „Informacje”).

Powyższe Informacje Emitent uznał za informacje poufne w rozumieniu Rozporządzenia MAR.

Emitent w dniu:

1. 31 stycznia 2020 r. podjął decyzję o opóźnieniu podania ww. Informacji nr 1 do publicznej wiadomości,
2. 2 kwietnia 2020 r. podjął decyzję o opóźnieniu podania ww. Informacji nr 2 do publicznej wiadomości i
3. 4 czerwca 2020 r. podjął decyzję o opóźnieniu podania ww. Informacji nr 3 do publicznej wiadomości,

na podstawie art. 17 ust. 4 Rozporządzenia MAR. W ocenie Emitenta, opóźnienie przekazania powyższych Informacji do publicznej wiadomości było usprawiedliwione ochroną prawnie uzasadnionych interesów Emitenta, gdyż przekazanie jej niezwłocznie do publicznej wiadomości w tamtym czasie mogło negatywnie wpłynąć na proces negocjacji z potencjalnym inwestorem lub innymi stronami zainteresowanymi transakcją i uniemożliwić lub utrudnić nabycie akcji przez wybranego inwestora. Ponadto, w ocenie Emitenta, opóźnienie podania do wiadomości Informacji nie wprowadziło w błąd opinii publicznej. Emitent zapewnił poufność powyższych Informacji do momentu jej podania do publicznej wiadomości.

Stosownie do treści art. 17 ust. 4 akapit trzeci Rozporządzenia MAR, natychmiast po publikacji niniejszego raportu, Emitent poinformuje Komisję Nadzoru Finansowego o opóźnieniu ujawnienia Informacji wraz ze wskazaniem spełnienia przesłanek takiego opóźnienia.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2020-11-03 Michał Michalski Prezes Zarządu
2020-11-03 Tomasz Kietliński Członek Zarządu
Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Tanie konto firmowe na lata. Najlepsze oferty w długiej perspektywie
Tanie konto firmowe na lata. Najlepsze oferty w długiej perspektywie

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki