PKP zmienia rozkład jazdy. 28 dodatkowych pociągów do miejscowości turystycznych

W niedzielę, 14 czerwca br. wchodzi w życie wakacyjny rozkład jazdy, w którym pojawią się dodatkowe pociągi do miejscowości turystycznych. Nowością w siatce połączeń będzie TLK Bolko kursujący na trasie Lublin - Wrocław - Lublin. Korekta uwzględnia także zmiany związane z intensywnymi pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury (PKP PLK).

(PKP)
Wakacyjna oferta PKP Intercity

Planując wakacyjny wyjazd z PKP Intercity podróżni będą mogli skorzystać z 28 dodatkowych pociągów do miejscowości turystycznych. Pojadą nimi do nadmorskich kurortów - Świnoujścia, Międzyzdrojów, Ustki, Kołobrzegu, Łeby, jak i na południe Polski - do Szklarskiej Poręby, Kudowy Zdroju, Wisły, Krynicy czy Zakopanego.

Jeden z najpopularniejszych wakacyjnych pociągów - EIC Jantar relacji Warszawa - Kołobrzeg/Hel, pokona trasę na Hel w 5 godz. 34 min czyli o blisko 2 godziny krócej. Podróżni udający się nad morze będą mogli również skorzystać ze składów kategorii InterCity (IC) zestawionych z nowych lub zmodernizowanych wagonów, np.: Błękitna Fala rel. Warszawa - Świnoujście, Latarnik rel. Katowice-Kołobrzeg czy Pobrzeże rel. Warszawa-Kołobrzeg. Dzięki rewitalizacji linii oraz modernizacji lokomotyw spalinowych w tym sezonie powróci połączenie do Kudowy Zdroju. Dodatkowo, pociąg TLK Podhalanin rel. Szczecin Gł. - Zakopane zmieni trasę przejazdu. Pociąg będzie kursował przez Kielce, a jego czas przejazdu skróci się o 2 godz.

Nowość - TLK Bolko

Pod koniec czerwca w rozkładzie jazdy pojawi się nowy weekendowy pociąg TLK Bolko kursujący w rel. Lublin - Wrocław - Lublin przez Katowice. Będzie to trzecie uruchamiane przez PKP Intercity bezpośrednie połączenie Lubelszczyzny ze stolicą Dolnego Śląska (drugie kursujące przez Radom i Kielce). Warto pamiętać, że dzięki ofercie Bilet Taniomiastowy podróż na trasie z Wrocławia do Katowic kosztuje tylko 29,90 zł.

Intensywne prace na sieci kolejowej

Czerwcowa korekta rozkładu jazdy to także wynik kontynuacji inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. m.in.na: Centralnej Magistrali Kolejowej, "linii łódzkiej" (odcinek Warszawa Zach. - Skierniewice), linii nr 91 Kraków - Medyka, czy na trasie między Szczecinem a Gdynią. Niektóre z pociągów pojadą objazdami, inne będą kursowaćw skróconej relacji, a na kilku odcinkach czasowo zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza. Korekta, która wejdzie w życie 14 czerwca, będzie obowiązywała do 31 sierpnia br.

Dodatkowe kasy i informatorzy mobilni

PKP Intercity ułatwi zakup biletu otwierając sezonowe kasy w nadmorskich miejscowościach turystycznych (m.in.w Świnoujściu, Łebie, Ustce i Jastarni).

Na 19 największych dworcach w wybranych terminach (początek wakacji, wymiany turnusów) pasażerowie otrzymają wsparcie mobilnych informatorów.

Źródło: Informacja prasowa
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Janusz_bes

Co za news...

! Odpowiedz
0 1 ~sa

szkoda że tak drogo

! Odpowiedz
0 1 ~as

jak co roku

! Odpowiedz
0 1 ~niechżyjePKP

I dobrze!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne