REKLAMA
WEBINAR

Dwa razy wyższa opłata w PKP Intercity za kupno biletu u konduktora

2022-07-07 09:03
publikacja
2022-07-07 09:03

PKP Intercity podnosi opłatę dla części pasażerów. Podróżni zapłacą dwa razy więcej za zakup biletu u konduktora – cena opłaty pokładowej wzrosła właśnie z 10 zł do 20 zł za osobę. W praktyce oznacza to, że czteroosobowa rodzina do ceny biletów musi doliczyć dodatkowe 80 zł. 

Dwa razy wyższa opłata w PKP Intercity za kupno biletu u konduktora
Dwa razy wyższa opłata w PKP Intercity za kupno biletu u konduktora
fot. Marcin Szkodzinski / / FORUM

Od środy (6 lipca) PKP Intercity wprowadziło zmianę w cenniku. Tym razem, w porównaniu do styczniowych wzrostów opłat, podwyżka jest dwukrotna i dotyczy wybranej grupy pasażerów. 

PKP Intercity podnosi opłatę za zakup biletu w pociągu

Przed zmianą pasażerowie kupujący bilet na przejazd u konduktora musieli zapłacić dodatkowo 10 zł tzn. opłaty pokładowej. Obecnie koszt zakupu biletu jest dwa razy wyższy i wynosi 20 zł w pociągach krajowych oraz 18,52 zł w międzynarodowych. 

– Od 6 lipca opłaty będą wynosiły 20 zł za wydanie biletu w komunikacji krajowej i 18,52 zł w komunikacji międzynarodowej – potwierdza Marta Ziemska z Biura Prasowego PKP Intercity, cytowana przez portal rynek-kolejowy. Opłata pokładowa liczona jest od każdego pasażera – w praktyce oznacza to, że czteroosobowa rodzina do ceny biletów musi doliczyć dodatkowe 80 zł. 

Pasażerowie zwolnieni z opłaty

Opłata pokładowa nie jest pobierana w każdej sytuacji. Przepisy przewidują szeroki katalog wyłączeń. Po pierwsze dodatkowej sumy nie zapłacą pasażerowie wsiadający na stacji, na której nie ma kasy biletowej lub jest ona nieczynna. Natomiast niezależnie od godzin pracy kasy z opłaty pokładowej zwolnione są osoby z niepełnosprawnościami, osoby o ograniczonej sprawności ruchowej wraz z opiekunami, seniorzy powyżej 70. roku życia oraz posiadacze tzw. kolorowej karty Intercity. 

W ostatnim czasie PKP Intercity wprowadza szereg zmian. Na początku lipca przewoźnik ogłosił nową promocję dla pasażerów podróżujących w grupach od 2 do 6 osób. Klienci mogą skorzystać z 30-procentowej zniżki.

DF

Źródło:
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (12)

dodaj komentarz
tomek999x
A korzystacie może z aplikacji mPay? Własnie dużo osób zachwalało sobie takie rozwiązanie, dodatkowo też aplikacja działa bez żadnych problemów
qwertas
"W praktyce oznacza to, że czteroosobowa rodzina do ceny biletów musi doliczyć dodatkowe 80 zł. " - jeśli rodzina jest tak nierozgarnięta i nie potrafi planować przed podróżą to płaci frycowe. Pytanie skąd wiedzieli, jak się rozmnażać jeśli nie są w stanie kupić biletu wcześniej.
wibor3m10procent
Ktoś musi zapłacić za tych Ukraińcow co 'za darmo' jeździli..!
zzibi2
serio jak kupuje się 4 bilety dla rodziny to kasują za każdy z osobna a nie za 1 raz?
inwestor.pl
PKP odkryje biletomaty w 2030 roku. Centralne planowanie otrzyma pismo w 2031 r., a prezes zatwierdzi to dopiero w 2032 roku. To jednak nie koniec tej sagi, bo od decyzji do biletomatów w pociągach potrzeba jeszcze ze 3 lat na montaż.
Raffmo
marudzisz.

teraz można z łatwością kupić bilety przez internet przez różne aplikacje.

I na dworcach od dawna są biletomaty.
wibor3m10procent
Chyba dawno na dworcu nie byłeś? Już dawno stoją biletomaty.
anty12
Wstaliśmy z kolan. Te plusy oddacie w zębach z nawiązką.
ketevan
W polsce na co drugiej-trzeciej stacji nie ma kasy biletowej. Wystarczy kupić bilet z poprzedniej "lokalnej" stacji i jest po dodatkowej opłacie

Powiązane: Kolej

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki