REKLAMA
WAŻNE

PKP Cargo nie obawia się braku dostępności izokontenerów

2019-10-18 16:16
publikacja
2019-10-18 16:16

PKP Cargo, który planuje w I kwartale 2020 uruchomić pierwszy pilotażowy pociąg ze skroplonym gazem, nie obawia się braku dostępności izokontenerów do jego transportu - poinformował PAP Biznes prezes spółki Czesław Warsewicz.

/ PKP Cargo

Na początku października PKP Cargo podpisało z PGNiG Obrót Detaliczny list intencyjny w sprawie możliwej współpracy w zakresie świadczenia usługi przewozu paliwa gazowego LNG z wykorzystaniem sieci kolejowej.

"W pierwszym kwartale 2020 roku planowane jest uruchomienie pierwszego pilotażowego pociągu z gazem skroplonym i dopiero po tym rozpatrywane będzie ewentualne podpisanie umowy" - powiedział Warsewicz.

"Myślę, że jest wystarczająca podaż takich wagonów na rynku. Nie będziemy mieli problemu ze zorganizowaniem pilotażowego składu" - dodał.

Spółka informowała wcześniej, że pierwszym etapem współpracy PGNiG Obrót Detaliczny i PKP Cargo ma być przygotowanie pilotażowego transportu skroplonego gazu ziemnego z terminalu LNG w Świnoujściu do Oświęcimia. Będzie to pierwszy tego rodzaju transport w Polsce.

PKP Cargo jest zainteresowanie utworzeniem centrów przeładunkowych LNG, zlokalizowanych przy terminalach przeładunkowych, będących w dyspozycji spółki, w celu świadczenia dla PGNiG OD usługi logistycznej przewozu skroplonego gazu ziemnego LNG.

Aktualnie skroplony gaz z terminalu LNG w Świnoujściu transportowany jest do odbiorców w całym kraju głównie z wykorzystaniem autocystern kriogenicznych.(PAP Biznes)

epo/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki