PKO BP dostał zielone światło na przejęcie Nordea Bank Polska

KNF zgodziła się na przejęcie Nordea Bank Polska przez PKO BP - poinformowała Komisja w komunikacie.

"Komisja jednogłośnie stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec planowanego nabycia przez Skarb Państwa Rzeczypospolitej Polskiej, za pośrednictwem Powszechnej Kasy Oszczędności Banku Polskiego SA, akcji Nordea Bank Polska SA w liczbie powodującej przekroczenie 50 proc. liczby głosów na walnym zgromadzeniu (...)" - napisano w komunikacie.

Oceniając wniosek, KNF uwzględniła strategię rozwoju PKO BP i wsparcie zadeklarowane przez Skarb Państwa, "w tym zobowiązania inwestorskie związane z ostrożnym i stabilnym funkcjonowaniem banku, a także przewidziane porozumieniem elementy wsparcia procesu przejmowania banku przez zbywającego - Nordea Bank AB".

Wcześniej KNF stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu co do planowanego nabycia przez PKO BP akcji Nordea Polska TUnŻ.

PKO BP w czerwcu 2013 roku podpisał z Nordea Bank AB umowę nabycia Nordea Bank Polska, Nordea Polska TUnŻ oraz Nordea Finance Polska.

W połowie lutego PKO BP przedłużył do 1 kwietnia okres przyjmowania zapisów w wezwaniu do sprzedaży akcji Nordea Bank Polska. Bank informował wówczas, że powodem przedłużenia przyjmowania zapisów jest brak decyzji Komisji Nadzoru Finansowego. (PAP)

morb/ kuc/ ana/

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~wszechPolak!

PKO ma szanse na globalna ekspansje. musimy byc dumni z takich polskich firm!

! Odpowiedz
0 0 ~klient Nordea

Niedawno zlikwidowałam konto w PKO i co?... znów będę w PKO. :(

! Odpowiedz
0 0 ~bankowiec

Nie ma się czego bać, ostatnio ostro pracuja nad soba i jest zdecydowanie lepiej, też kiedyś chciałem zrezygnować, ale od kiedy dali IKO inaczej ich oceniam, To juz na pewno nie jest relikt

! Odpowiedz
0 0 ~...ityle

Po części masz rację, 31,39 % własność skarbu państwa. Tak, że fakt, za niespełna jedną trzecią zapłacą podatnicy. Drobiazg - jakieś tam marne 300 mln. PLN.

! Odpowiedz
0 0 ~AND1

Przecież PKO BP jest bankiem komercyjnym to za jakie pieniądze podatników przejmuje Nordea Bank ?

! Odpowiedz
0 0 ~...ityle

Państwowy podmiot, przejmuje prywatny podmiot za pieniądze podatników ( czytaj Nasze ), przepłacając ok. 30% w stosunku do wartości rynkowej przed wezwaniem ( ok. 900 mln PLN ). Super interes - jedyne pytanie dla kogo ?

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.