REKLAMA

PKN Orlen szuka możliwości do rozwoju biznesu w Rumunii

2020-10-29 11:44
publikacja
2020-10-29 11:44
fot. DarwelShots / Shutterstock

PKN Orlen analizuje nowe możliwości do rozwoju biznesu za granicą, m.in. w Rumunii - podał koncern w komunikacie prasowym.

Jak podano, prezes PKN Orlen Daniel Obajtek spotkał się z premierem Rumunii Ludovicem Orbanem oraz ministrem Gospodarki, Energii i Otoczenia Biznesowego Virgilem-Danielem Popescu, a wizyta miała na celu m.in. rozpoznanie potencjalnych możliwości biznesowych dla PKN Orlen na tym rynku.

"Trudne czasy, w których aktualnie prowadzimy działalność są nie tylko dużym wyzwaniem, ale również szansą do dalszego rozwoju. Jesteśmy poważnym partnerem biznesowym dla europejskich graczy, a to oznacza, że musimy pozostać otwarci na potencjalne możliwości dalszego wzmacniania naszego biznesu. Na bieżąco szukamy i analizujemy atrakcyjne kierunki rozwoju. Spotkanie w Rumunii oceniam jako udane pod kątem ewentualnej realizacji strategicznych planów spółki" – powiedział, cytowany w komunikacie prezes Obajtek.

Rozmowy dotyczyły m.in. strategii osiągnięcia przez PKN Orlen neutralności emisyjnej do 2050 roku oraz wyzwań związanych z transformacją energetyczną.

Produkty z Grupy Orlen obecne są w Rumunii od ok. 7 lat. Na ten rynek trafiają głównie asfalty oraz produkty petrochemiczne, m.in. aceton, polietylen, polipropylen czy PTA. (PAP Biznes)

doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki