REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

PGNiG przedłużyło umowę na korzystanie z magazynów gazu na Ukrainie

2018-09-11 11:49
publikacja
2018-09-11 11:49
Dodaj Bankier.pl w Google
PGNiG przedłużyło umowę na korzystanie z magazynów gazu na Ukrainie
PGNiG przedłużyło umowę na korzystanie z magazynów gazu na Ukrainie
fot. Marian Zubrzycki / / FORUM

PGNiG i ukraiński operator systemu przesyłowego gazu Ukrtransgaz podpisały umowę przedłużającą możliwość korzystania przez polską spółkę z podziemnych magazynów gazu na Ukrainie.

"Przedłużenie umowy to konsekwencja naszego zainteresowania ukraińskim rynkiem gazu, na którym cieszymy się opinią wiarygodnego dostawcy" powiedział cytowany w komunikacie Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa wiceprezes spółki ds. handlowych Maciej Woźniak.

PGNiG może korzystać z ukraińskich magazynów gazu od października 2017 r. Jak podkreśliła polska spółka, dostęp do nich pozwala na bezpośrednią działalność handlową na rynku ukraińskim.

PGNiG dostarcza gaz odbiorcom na rynku ukraińskim od sierpnia 2016 r. Do końca czerwca 2018 r. polski koncern wyeksportował na Ukrainę ponad 1,27 mld m sześc. gazu.

Wakacje na giełdzie

Ukrtransgaz jest operatorem gazociągów przesyłowych i magazynów gazu na Ukrainie. Należące do tej spółki podziemne magazyny gazu mają pojemność 31 mld m sześc.(PAP)

wkr/ pad/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Gazociągi

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki