REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

PEKAES: Informacje udzielone akcjonariuszowi poza walnym zgromadzeniem na podstawie art. 428 Kodeksu spółek handlowych

2010-06-17 13:54
publikacja
2010-06-17 13:54
Dodaj Bankier.pl w Google
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 35 / 2010
Data sporządzenia: 2010-06-17
Skrócona nazwa emitenta
PEKAES
Temat
Informacje udzielone akcjonariuszowi poza walnym zgromadzeniem na podstawie art. 428 Kodeksu spółek handlowych
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
Działając na podstawie § 38 ust. 1 pkt 12 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (dalej jako "Rozporządzenie"), niniejszym Zarząd PEKAES SA przekazuje do publicznej wiadomości treść odpowiedzi udzielonej w dniu 17 czerwca 2010 roku na zadane przez Bank Gospodarstwa Krajowego, Akcjonariusza Spółki, pytanie dotyczące projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przeniesienie, w tym sprzedaż przez Spółkę prawa użytkowania wieczystego do nieruchomości Spółki, które będzie m.in. przedmiotem obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia odbywanego w dniu 21 czerwca 2010 roku.

"Odpowiedź w trybie art. 428 § 6 Kodeksu Spółek Handlowych
na pytanie zadane poza walnym zgromadzeniem
przez Bank Gospodarstwa Krajowego
Akcjonariusza Spółki PEKAES SA w dniu
17 czerwca 2010 roku

Pytanie:

dotyczące projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przeniesienie, w tym sprzedaż przez Spółkę prawa użytkowania wieczystego do nieruchomości Spółki na Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki w dniu 21 czerwca 2010 roku.

"Jakie miałoby być wykorzystanie działek sprzedawanych do spółek zależnych, co znajduje się na tych działkach ?"

Odpowiedź Spółki:

W odniesieniu do prawa użytkowania wieczystego nieruchomości wraz z prawem własności budynków usytuowanych na nieruchomości położonej w Śremie przy ul. Gostyńskiej 51, stanowiącej działkę ewidencyjną nr 2482/5 o powierzchni 37.926 m2

Na przedmiotowej nieruchomości znajdują się: budynek biurowy, budynek i pomieszczenia wraz z infrastrukturą dodatkową związane z prowadzeniem działalności bieżnikowania opon, sprzedaży opon bieżnikowanych i nowych, tarcz kół do samochodów ciężarowych oraz serwis ogumienia. Na nieruchomości znajduje się również budynek stacji paliw wraz z infrastrukturą gdzie prowadzona jest sprzedaż paliw płynnych, olejów i smarów samochodowych. Planowane jest wprowadzenie nowej działalności polegającej na recyklingu opon złomowych.

W odniesieniu prawa użytkowania wieczystego nieruchomości wraz z prawem własności budynków usytuowanych na nieruchomości położonej w Słubicach przy ul. Transportowej 8, stanowiącej działkę ewidencyjną nr 70/8 o powierzchni 14.077 m2

Na przedmiotowej nieruchomości znajduje się budynek stacji paliw wraz z niezbędnym wyposażeniem i urządzeniami do prowadzenia działalności stacji i sprzedaży paliw płynnych i gazu (LPG). Nie jest planowana zmiana przeznaczenia przedmiotowej nieruchomości.

W odniesieniu prawa użytkowania wieczystego nieruchomości wraz z prawem własności budynków usytuowanych na nieruchomości położonej w Słubicach przy ul. Transportowej 8, stanowiącej działkę ewidencyjną nr 70/9 o powierzchni 17.577 m2

Na przedmiotowej nieruchomości znajduje się budynek hotelowo-administracyjny. Aktualnie nie jest planowana zmiana przeznaczenia przedmiotowej nieruchomości.


Prezes Zarządu
Jacek Machocki

Wiceprezes Zarządu
Jacek Hawliczek

Wiceprezes Zarządu
Jacek Przybyłowski

Członek Zarządu
Małgorzata Adamska"

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2010-06-17 Jacek Machocki Małgorzata Adamska Prezes Zarządu Członek Zarządu
Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki