Owsiak wraca do bycia prezesem Fundacji WOŚP

W opublikowanym na Facebooku filmie, kierując swoje słowa do tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, Jerzy Owsiak zapowiedział, że "wraca do roboty" i ponownie będzie prezesem Fundacji WOŚP. Jedno serce zgasło, ale z drugiej strony miliony serc się otworzyły - podkreślił.

(fot. ilip Radwański / FORUM)

Na początku filmu zatytułowanego "Moje dwa słowa do Prezydenta Pawła Adamowicza" Owsiak pokazał rozliczenie tragicznego zmarłego prezydenta Gdańska za 27. finał WOŚP, podkreślając, że udało mu się zebrać "ogromną kwotę".

Jak tłumaczył, ostatnie wydarzenia w Gdańsku sprawiły, że "świat się zawalił". "Nawet w najbardziej fantastycznych scenariuszach nie przewidywaliśmy, że może do czegoś takiego dojść, w tak bardzo pokojowej imprezie, jaką jest finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy" - podkreślił Owsiak.

Zaznaczył jednocześnie, że jego rezygnacja z funkcji prezesa nie oznaczała, że przestał czuć się związany z fundacją, natomiast czuł się odpowiedzialny za to, co się stało.

"Przez kilka dni, Paweł, wydarzyły się rzeczy niezwykłe (...) Jedno serce zgasło, ale z drugiej strony miliony serc się otworzyły" - dodał Owsiak, odnosząc się do licznych wyrazów solidarności po śmierci Adamowicza.

"Powiem ci, Paweł, krótko: bierzemy się za robotę, wracam do roboty, biorę się jeszcze cztery razy mocniej, dziesięć razy mocniej (...) Tak, będę grał z Orkiestrą, tak, będę prezesem Fundacji, dlatego, ze zobaczyłem, co się dzieje tutaj obok" - zapowiedział.

Wyraził również nadzieję, że miliony Polaków "słuchając homilii, i słuchając także wystąpień duchownych weźmie sobie do serca, żeby stanowczo powiedzieć każdej nienawiści: +nie+".

Jerzy Owsiak złożył w poniedziałek rezygnację z funkcji prezesa zarządu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po tym, jak prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został śmiertelnie raniony nożem podczas niedzielnego finału WOŚP.

W sobotę Owsiak uczestniczył w pogrzebie Adamowicza, który został pochowany w gdańskiej Bazylice Mariackiej. Urnę z prochami zmarłego złożono w świątyni w kaplicy św. Marcina. W pożegnaniu prezydenta Gdańska wzięły udział tysiące osób, w tym najważniejsze osoby w państwie.

W ostatnią niedzielę wieczorem Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem przez 27-letniego Stefana W. Do zdarzenia doszło na scenie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Samorządowiec trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie w poniedziałek po południu zmarł. Miał 53 lata, prezydentem Gdańska był od 20 lat.(PAP)

sno/ skr/

Źródło: PAP
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
13 22 jes

Możecie mnie tytułować prorokiem ponieważ przewidziałem, że wróci i to do dnia. Niezła ściema z tą rezygnacją. Kto się nabiera na takie pokazówki?
To głupota by zostawić taki biznes bez opieki.

! Odpowiedz
22 37 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
19 23 cyklonb

Żeby była pełna jasność to są wszystko słupy jednej organizacji, za takiego słupa to nawet Zuckierberka prokuratura Kalifornijska uznała w 2005 roku po kradzieży w firmie prowadzącej wcześniej 'facebooka".

! Odpowiedz
25 45 grzechu_comeback

przed dotknięciem któregokolwiek klawisza proszę pamiętać, że piszecie o kandydacie do pokojowej nagrody nobla! "Nowy lepszy świat" już się zmaterializował, są alfy, bety itd i trzeba się z tym pogodzić. Nawet "sądy" to wiedzą

! Odpowiedz
24 72 and00

Już jednego takiego Noblistę mamy.
Są nawet podobni do siebie w wymrze charakteru, wrażliwości na krytykę, wykształcenia szacunku dla przeciwników, skromności...
Lech mu na imię

! Odpowiedz
46 20 search odpowiada and00

Masz na mysli Leszka z Wawelu zamordowanego w 3 wybuchach termojadrowych na ziemi Rosyjskiej , ktorego to Kapitula Noblowska pomylila. Musisz wczac sledctwo i napisac tam gdzie trzeba by to sprostowali.

! Odpowiedz
2 2 (usunięty) odpowiada search

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
13 29 and00 odpowiada search

Tak merytorycznie Leszek to nie jest zdrobnienie od Lech
Reszta bez komentarza.
I taka ta liberalna opozycja już jest sprawiedliwa: potępia mowę nienawiści, hejt, trolowanie...

! Odpowiedz
4 1 (usunięty) odpowiada and00

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 1 (usunięty) odpowiada (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

    Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.