Oszuści wyłudzają pieniądze od pracodawców

Oszuści wymyślili nowy sposób na wyłudzanie pieniędzy od właścicieli firm, zwłaszcza małych. Podszywając się pod Państwową Inspekcję Pracy rozsyłają faksy informujące pracodawców o karze grzywny za zatrudnianie pracowników bez umów o pracę.

Naciągacze do oficjalnego pisma o karze wynoszącej tysiąc złotych, dołączają wypełnione blankiety przelewu z wydrukowanym kontem bankowym. Rzeczniczka Państwowej Inspekcji Pracy Danuta Rutkowska tłumaczy, że Inspekcja nie wydawała i nie wydaje tego typu dokumentów. Jak wyjaśnia, PIP nie wydaje postanowień o nałożeniu mandatu. Tym bardziej nie informuje o nałożonej sankcji drogą korespondencyjną.

Procedury w postępowaniu mandatowym przyjętym w Państwowej Inspekcji Pracy są zupełnie inne - podkreśla Rutkowska.. Wyjaśnia, że mandat jest wręczany od razu po zakończeniu kontroli o ile oczywiście inspektor pracy stwierdzi nieprawidłowości.

Danuta Rutkowska apeluje, by osoby, które otrzymały wezwanie do uiszczenia fałszywego mandatu zgłosiły to organom ścigania.


Informacyjna Agencja Radiowa(IAR) Elżbieta Łukowska/nyg
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Alek

Proponuję napisać o oszustach którzy dzwonią do firm z potwierdzeniem adresu do wysyłki faktury za usługi internetowe na które rzekomo się zgodziliśmy w rozmowie z konsultantką która niby dzwoniła dzień wcześniej sytuacja jest bardzo nagminna a ludzie bardzo bezczelni ale mam na nich sposób włączam nagrywanie w telefonie informując że rozmowa jest nagrywana i proszę o powtórzenie o co mu chodziło i słychać tylko jak oszust się rozłącza.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~lol3

i na pewno uczciwy pracodawca zapłaci ten mandat...
Co najwyżej zapłacą go ci, którzy rzeczywiście zatrudniają na czarno albo jakoś inaczej nielegalnie kombinują, a jakoś takich mi nie szkoda :)

!

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.