REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Oszukana seniorka wrzuciła do kosza na śmieci 40 tys. zł

2021-12-09 13:41
publikacja
2021-12-09 13:41
Oszukana seniorka wrzuciła do kosza na śmieci 40 tys. zł
Oszukana seniorka wrzuciła do kosza na śmieci 40 tys. zł
fot. Maciej Jarzębiński / / FORUM

85-letnia mieszkanka Suwałk (woj. podlaskie) padła ofiarą oszustów, po tym jak uwierzyła w historię przestępców, że jej pieniądze, które są w banku są zagrożone. Seniorka za namową oszustki wrzuciła 40 tysięcy złotych do kosza na śmieci.

Suwalska policja poinformowała w czwartek, że do zdarzenia doszło dwa dni temu, we wtorek. Wówczas, do 85-letniej mieszkanki Suwałk zadzwoniła kobieta, która podała się za policjantkę.

Fałszywa policjantka zadzwoniła do seniorki na telefon stacjonarny. Oszustka poinformowała swoją ofiarę, że funkcjonariusze rozpracowują grupę przestępczą związaną z wyłudzaniem pieniędzy z kont bankowych. W dalszej rozmowie nakłoniła kobietę, by ta wypłaciła wszystkie swoje oszczędności z banku i zostawiła je we wskazanym miejscu. W ten sposób seniorka miała uchronić swoje oszczędności przed przestępcami.

Przekonana o tym, że jej pieniądze są zagrożone 85-latka zostawiła swoje oszczędności w kwocie 40 tys. zł w koszu na śmieci, stojącym przy banku, z którego pobrała pieniądze. Policja poszukuje oszustów.

Policja informuje, że funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwonią z takimi żądaniami. Ostrzega, by w takich sytuacjach nie przekazywać nikomu pieniędzy, nie podpisywać żądnych dokumentów, nie zakładać kont w banku i nie zaciągać żadnych pożyczek czy kredytów.(PAP)

Autor: Jacek Buraczewski

bur/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (9)

dodaj komentarz
henk54
Szkoda mi tych starszych ludzi, których się tak oszukuje.
Tylu ludzi wymyśla jak kraść innych. A nie przyjdzie im do głowy, żeby się wziąć za uczciwą pracę. Jakiś pożytek by z nich był chociaż.
daniel_1
Tytuł wprowadza w błąd.
"Oszukana seniorka wrzuciła do kosza na śmieci 40 tys. zł"
Z tekstu wynika, że oszukana była dopiero po tym jak wrzuciła pieniądze do kosza.
:)
ja3
Trochę śmieszne, trochę smutne. Nie wiem czy ta osoba była w pełni świadoma swoich działań, czy po prostu niezbyt mądra. W pierwszym przypadku, to jest żerowanie na osobach chorych lub w trudnej sytuacji życiowej. W drugim przypadku, no cóż... Obecnie kilka razy w roku słyszy się, że emeryci wyrzucają swoje pieniądze.Trochę śmieszne, trochę smutne. Nie wiem czy ta osoba była w pełni świadoma swoich działań, czy po prostu niezbyt mądra. W pierwszym przypadku, to jest żerowanie na osobach chorych lub w trudnej sytuacji życiowej. W drugim przypadku, no cóż... Obecnie kilka razy w roku słyszy się, że emeryci wyrzucają swoje pieniądze. Czasami przez okno, czasami do kosza, czasami dają je zupełnie nieznanej osobie i zawsze są to kwoty rzędu 40, 60, 80, 90k zł... Nigdy im do głowy nie przyszło, żeby pójść na komisariat i zapytać, albo skonsultować się z pracownikiem banku albo z dziećmi albo ze znajomymi. Po prostu biorą pieniądze i je wyrzucają. Od tych 14 emerytur im się w głowach poprzewracało. Nie szanują oszczędności, bo wiedzą, że dostaną.
kaka2002
Z doświadczenia wiem że starsi ludzie nie potrzebują pieniędzy. Tylko w zasadzie na jedzenie, opłaty i leki. Leżąc na koncie pieniądze im się po prostu marnują w tempie glapującej inflacji.
skaurus
Gratulacje dla pracowników banku, przychodzi 85 letnia kobieta do banku a pani Krystyna z okienka bez zastanowienia wypłaca jej 40 tysięcy.

I czy w ramach postepowania Policja sprawdzi bilingi osób zatrudnionych w tej konkretnej placówce bankowej? Być może pracuje tam jakaś stażystka która z koleżanką połasiła
Gratulacje dla pracowników banku, przychodzi 85 letnia kobieta do banku a pani Krystyna z okienka bez zastanowienia wypłaca jej 40 tysięcy.

I czy w ramach postepowania Policja sprawdzi bilingi osób zatrudnionych w tej konkretnej placówce bankowej? Być może pracuje tam jakaś stażystka która z koleżanką połasiła się na cudze?

specjalnie_zarejstrowany1
wolalbys rozumiem zeby bank arbitrazowo odmawial wyplacenia sobie pieniedzy, tak?
xiven
w warszawie robią kariery w korpo za 4 koła miesięcznie a na podlasiu babcie wywalają niepotrzebne pieniądze do kosza

polska A i B :D
wyjasniator
4 koła miesięcznie w warszawie to zarabiają studenci a nie ktoś robiący karierę :D
samsza
Każdy ma prawo wyrzucić swoje pieniądze do kosza.

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki