REKLAMA
Tour de spółki

Orion Investment chce zaoferować akcje nowej emisji w I połowie 2016 r.

2015-12-04 13:48
publikacja
2015-12-04 13:48

Orion Investment, spółka z branży budownictwa mieszkaniowego i komercyjnego, która planuje przenosiny z NewConnect na rynek główny, zapowiada, że zaoferuje inwestorom akcje nowej emisji w pierwszej połowie przyszłego roku - podała spółka w komunikacie.

KNF zatwierdziła 1 grudnia prospekt emisyjny spółki w związku z ofertą publiczną akcji s. G i zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu akcji s. A - G i praw do akcji s. G. Wniosek o zatwierdzenie prospektu został złożony w październiku tego roku.

Zarząd Orion Investment przewiduje, że przeniesienie powinno nastąpić jeszcze w tym roku.

Spółka chce wyemitować do 200 tys. akcji. Środki z emisji przeznaczy na nabycie nowych gruntów pod realizację kolejnych projektów deweloperskich.

"Akcje nowej emisji zamierzamy zaoferować inwestorom w pierwszej połowie przyszłego roku. Dokładny termin przeprowadzenia emisji uzależniamy od sytuacji rynkowej" - poinformował cytowany w komunikacie Tadeusz Marszalik, prezes Orion Investment.

Po trzech kwartałach 2015 r. grupa miała 2,2 mln zł zysku netto przy przychodach sięgających 11,4 mln zł. Rok wcześniej zysk wyniósł 5,4 mln zł, a sprzedaż 17,9 mln zł.

Jak tłumaczy spółka, spadek wyników rok do roku to efekt przygotowywania kolejnego etapu projektu inwestycyjnego "Trzy ogrody", "Ogród Różany".

"Po uzyskaniu pod koniec października tego roku pozwolenia na użytkowanie jesteśmy w trakcie przenoszenia własności sprzedanych lokali w inwestycji +Ogród Różany+. Osiedle w Zabierzowie powinno wejść do sprzedaży na początku przyszłego roku" - powiedział Marszalik. (PAP)

morb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki