REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Obajtek nie będzie już prezesem Orlenu? Kaczyński zabrał głos

2021-11-16 08:08
publikacja
2021-11-16 08:08
Obajtek nie będzie już prezesem Orlenu? Kaczyński zabrał głos
Obajtek nie będzie już prezesem Orlenu? Kaczyński zabrał głos
fot. Mateusz Wlodarczyk / / FORUM

To jest całkowita nieprawda - powiedział w Polskim Radiu24 prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński pytany o pogłoskę dotyczącą odejścia Daniela Obajtka z funkcji prezesa PKN Orlen. Obajtek się świetnie sprawdza w roli szefa Orlenu i budowniczego wielkiego przedsięwzięcia gospodarczego - dodał.

Wicepremier został zapytany we wtorkowej rozmowie w Polskim Radiu24 o pogłoskę o odejściu Daniela Obajtka ze stanowiska szefa Orlenu.

"To jest całkowita nieprawda. Pan Daniel Obajtek się świetnie sprawdza w roli szefa Orlenu i tego budowniczego naprawdę wielkiego przedsięwzięcia gospodarczego, tego wielkiego koncernu, który będzie największy w tej części Europy. I jednocześnie jest już dzisiaj traktowany przez te największe koncerny z tej dziedziny - mówię o koncernach petrochemicznych - jako nie tylko potencjalny konkurent. I to już jest dobry znak, dobry znak, że zaczynamy i tutaj się jakoś liczyć" - powiedział prezes PiS.

Jak dodał, "jak się komuś coś udaje, to się nagle okazuje, że jest bardzo wielu takich, którzy by go chcieli zmienić".

Pod koniec października, przy okazji opublikowanych danych za III kwartał 2021 r. PKN Orlen, Obajtek podkreślił, że "budujemy koncern multienergetyczny o zdywersyfikowanych źródłach przychodów i zysków". "To pozwala nam elastycznie reagować na wyzwania rynkowe i gwarantuje stabilność finansową, a co za tym idzie możliwość realizowania kolejnych kluczowych inwestycji” - stwierdził prezes PKN Orlen.

"Jesteśmy w bardzo dobrej kondycji finansowej, mamy solidną bazę do dalszego rozwoju i realizacji strategicznych projektów, które są tak ważne dla przyszłości Grupy Orlen. Szczególnie w kontekście dalszego wzmacniania naszej pozycji na zagranicznych rynkach” - dodał Obajtek.

PKN Orlen w III kwartale 2021 r. zanotował przychody na poziomie 36,5 mld zł, o 52 proc. wyższe niż przed rokiem m.in. w efekcie wyższych notowań produktów rafineryjnych i petrochemicznych. Zysk wyniósł 2,9 mld zł, o 2,3 mld zł więcej niż przed rokiem.

autor: Aneta Oksiuta

Źródło:PAP
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (69)

dodaj komentarz
jpelerj
Czyli Kaczyński juz odleciał z realu na stałe. A niczego śmieszniejszego niz już dzisiaj nie przeczytam: "Jesteśmy w bardzo dobrej kondycji finansowej, mamy solidną bazę do dalszego rozwoju i realizacji strategicznych projektów, które są tak ważne dla przyszłości Grupy Orlen. Szczególnie w kontekście dalszego Czyli Kaczyński juz odleciał z realu na stałe. A niczego śmieszniejszego niz już dzisiaj nie przeczytam: "Jesteśmy w bardzo dobrej kondycji finansowej, mamy solidną bazę do dalszego rozwoju i realizacji strategicznych projektów, które są tak ważne dla przyszłości Grupy Orlen. Szczególnie w kontekście dalszego wzmacniania naszej pozycji na zagranicznych rynkach”. Dokupią pewnie parę stacji benzynowych w Niemczech, zwłaszcza jak Niemcy będą się ich pozbywać przechodząc na samochody elektryczne.
langdon25
Nikt tak świetnie nie kradnie jak prezes Obajtek - nie urodził się jeszcze taki który by umiał kraść lepiej .

Jak takiego znajdziemy to Obajtka zmienimy

Wasz Prezes Polski - Balbina z Żoliborza
pstrzezek
No dajcie mu odejść. No żeby jeden się nachapał a reszcie nie dał? To takie nieKrześcijańskie ;)))
forfun
zdanie twierdzące ze znakiem zapytania na końcu. czy wy jesteście normalni ???
tanie chwyty rodem z brukowców
marok
Za czasów rządów szalonej oPOzycji Orlen był jak kolos na glinianych nogach , ciągle podgryzany aż by w końcu upadł. W stosunku do wielkości firmy, zyski były symboliczne, nie pozwalające na rozwój. Ktoś by pomyślał ,że zyski były małe,bo małe były marże. Ależ skąd , zyski były małe a marże duże, a pieniędze Za czasów rządów szalonej oPOzycji Orlen był jak kolos na glinianych nogach , ciągle podgryzany aż by w końcu upadł. W stosunku do wielkości firmy, zyski były symboliczne, nie pozwalające na rozwój. Ktoś by pomyślał ,że zyski były małe,bo małe były marże. Ależ skąd , zyski były małe a marże duże, a pieniędze znikały w czarnej dziurze (syndrom Sławomira Nowaka).
W 8 lat Orlen zarobił niecałe 3 miliardy. Obecnie w sześć lat trzydzieści kilka miliardów.
anty12
O wrocil trol :) Taktyka klasyczna. Msz tu cos o Orlenie. I sprawdz cene barylki za Tuska i teraz jaka jest i jaka byla inflacja za Tuska i cen apaliwa teraz i za Tuska.
https://www.money.pl/gielda/wyniki-pkn-orlen-zysk-stopnial-wzrosl-dlug-zarobki-6629289987467840a.html cos o Orlenie.
marok odpowiada anty12
Piszesz ,że wróciłeś?
Sprawdź jak sie kształtowała marża down stream a nie wpuszczasz ludzi w maliny tą samą kłamliwą narracją.nie uwzględniającą ceny dolara i płac.
_jasko odpowiada marok
Kręcisz.
Za podłej zmiany Orlen notował ponadprzeciętne marże.
https://www.pb.pl/orlen-srubowal-marze-951428

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki