REKLAMA

OZE Capital S.A.: Nabycie 100% udziałów w spółce OZE ENERGY Sp. z o.o. posiadającej koncesję na obrót energią elektryczną i paliwami gazowymi

2021-09-27 17:11
publikacja
2021-09-27 17:11
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 14 / 2021
Data sporządzenia: 2021-09-27
Skrócona nazwa emitenta
OZE Capital S.A.
Temat
Nabycie 100% udziałów w spółce OZE ENERGY Sp. z o.o. posiadającej koncesję na obrót energią elektryczną i paliwami gazowymi
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd OZE CAPITAL S.A. z siedzibą w Iławie (dalej : Emitent, OZE CAPITAL) w nawiązaniu do raportu ESPI 08/2021 z dnia 28 maja 2021 roku informuje, że spółka zależna OZE OBRÓT Sp. z o.o. w dniu dzisiejszym przejęła 100% udziałów w spółce OZE ENERGY Sp. z o.o. (dalej: OZE ENERGY) posiadającej koncesję na obrót energią elektryczną oraz na obrót paliwami gazowymi wydane przez URE (Urząd Regulacje Energetyki). Przejęty podmiot posiada kilkuletnie doświadczenie w handlu energią i kompetentny zespół z branży. Wartość transakcji wyniosła 2.761.000,00 zł (dwa miliony siedemset sześćdziesiąt jeden tysięcy złotych). OZE ENERGY Sp. z o.o. to firma rentowna, która za osiem miesięcy bieżącego roku wypracowała około 35 mln zł sprzedaży.

Dokonane przejęcie spółki OZE ENERGY pozwala Emitentowi na realizację swojej szerszej strategii i poszerzenie kompetencji o zakres handlu energią elektryczną i paliwami gazowymi. OZE CAPITAL będzie wychodził naprzeciw konsumentom oraz firmom oferując im nowoczesne usługi energetyczne pozwalające na efektywne wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Zarząd uznaje niniejszą informację za istotną z uwagi na wartość transakcji, a także na strategiczny charakter przejęcia, który będzie miał pozytywny wpływ na wyniki finansowe Grupy Kapitałowej Emitenta.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2021-09-27 Grzegorz Wrona Prezes Zarządu
Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki