REKLAMA

Norweski sąd zobowiązał Unibep do zapłaty łącznie ok. 14,2 mln zł w sporze z kontrahentem

2017-11-27 18:46
publikacja
2017-11-27 18:46

Norweski sąd II instancji wydał wyrok, na mocy którego Unibep został zobowiązany do zapłaty łącznie około 14,2 mln zł z tytułu nieprawidłowości przy realizacji budynków w ramach dwóch projektów realizowanych na zlecenie Jessheim Bolig - poinformowała spółka w komunikacie.

Unibep zobowiązany został do zapłaty na rzecz Jessheim Bolig kwoty ok. 8,3 mln zł, powiększonej o wysokość odsetek w kwocie ok. 1,8 mln zł, oraz kosztów postępowania w wysokości ok. 2,1 mln zł za postępowanie przed sądem I instancji i dodatkowo ok. 2 mln zł z tytułu kosztów postępowania przed sądem apelacyjnym.

Zgodnie z wyrokiem termin na zapłatę zasądzonej kwoty na rzecz Jessheim Bolig został ustalony na 8 grudnia 2017 r.

"Jednocześnie Emitent informuje, iż w jego ocenie podzielenie przez sąd II instancji stanowiska sądu I instancji, nadto zasądzenie na rzecz Jessheim Bolig kwot objętych rozszerzonym powództwem jest niezasadne, w szczególności nie znajduje potwierdzenia w przedstawionej przez Unibep argumentacji i na dzień sporządzenia niniejszego raportu Emitent analizuje możliwości prawne złożenia apelacji od przedmiotowego wyroku" - napisano w komunikacie.

Unibep podał, że w związku ze sporem z Jessheim Bolig, w poprzednich okresach sprawozdawczych utworzone zostały odpowiednio odpis aktualizujący oraz rezerwa w łącznej wysokości ok. 8 mln zł.

"Opisany powyżej wyrok zostanie ujęty w wynikach finansowych Spółki w IV kwartale 2017 r. z uwzględnieniem łącznego wpływu ww. odpisu oraz rezerwy" - napisano w komunikacie. (PAP Biznes)

seb/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki