REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Nocny atak ukraińskich dronów na Morzu Azowskim. Celem rosyjskie tankowce

2026-07-13 11:09
publikacja
2026-07-13 11:09
Dodaj Bankier.pl w Google

Ukraińskie drony zaatakowały ostatniej nocy rosyjskie statki na Morzu Azowskim, w tym siedem tankowców - poinformował w poniedziałek na Telegramie dowódca Sił Systemów Bezzałogowych ukraińskiej armii, major Robert Browdi.

Nocny atak ukraińskich dronów na Morzu Azowskim. Celem rosyjskie tankowce
Nocny atak ukraińskich dronów na Morzu Azowskim. Celem rosyjskie tankowce
fot. Dilok Klaisataporn / / Shutterstock

Dodał, że celem ataków było łącznie 15 jednostek pływających. Były to w większości tankowce, których Rosja używa do transportu ropy naftowej i produktów ropopochodnych z ominięciem międzynarodowych sankcji. Browdi oświadczył, że w ciągu ostatnich ośmiu dni ukraińskie siły dronowe przeprowadziły ataki na łącznie 105 rosyjskich statków.

Włoska agencja ANSA przekazała komunikat ministerstwa obrony Rosji, które poinformowało, że w nocy rosyjska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła co najmniej 342 ukraińskie drony. ANSA podkreśliła, że resort nie podał szczegółów dotyczących ewentualnych ofiar i strat, ani też liczby bezzałogowców, które dotarły do celu. (PAP)

piu/ ap/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Wojna w Ukrainie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki