REKLAMA
PIT INWESTORA

Niemrawe odbicie na Wall Street

2018-11-21 22:21
publikacja
2018-11-21 22:21

Po silnych spadkach z początku tygodnia środa przyniosła tylko delikatną zwyżkę S&P500. Mocniej odbił tylko Nasdaq, ale nawet w segmencie spółek technologicznych końcówka dnia przyniosła zawahanie.

Niemrawe odbicie na Wall Street
Niemrawe odbicie na Wall Street
fot. REUTERS/Brendan McDermid / / FORUM

Tegoroczny początek tygodnia Święta Dziękczynienia był w wykonaniu Dow Jonesa i S&P500 najgorszy od 45 lat - policzyli znani z zamiłowania do tego typu dziwactw statystycy z USA. Nasdaq spadł najmocniej od 2000 roku. W czwartek Amerykanie mają wolne ze względu na Święto Dziękczynienia. Zaś piątkowy handel odbywa się głównie w galeriach handlowych w ramach tzw. Black Friaday - sesja na Wall Street będzie skrócona.

Zatem po gwałtownej przecenie z poniedziałku i wtorku środa miała przynieść solidne odbicie. Odbicie było, ale trudno je nazwać solidnym. Dow Jones zakończył dzień mikroskopijnym spadkiem. S&P500 zdołał zyskać 0,3%, w ostatniej godzinie handlu roztrwaniając zyski z początku sesji. Nasdaq, który w ostatnich dniach stracił najwięcej, w środę zyskał 0,92%.

Licznie publikowane raporty z amerykańskiej gospodarki raczej nie miały istotnego wpływu na nastroje inwestorów. Odnotujmy jednak fatalne rozczarowanie po stronie danych o zamówieniach na dobra trwałe, które w listopadzie zmalały o 4,4% mdm, zaliczając najsilniejszy spadek od 15 miesięcy. Choć za znaczną część regresu odpowiadały zmienne i nieprzewidywalne statystyki dotyczące samolotów, to nawet po wyłączeniu środków transportu wartość zamówień wzrosła tylko o 0,1% mdm. Ekonomiści spodziewali się wzrostu o 0,4% mdm. Negatywną wymowę tych danych potęguje fakt, że wynik za wrzesień zrewidowano w dół z 0,0% do -0,6%. Statystyki zamówień na dobra trwałe to w USA główna miara inwestycji przedsiębiorstw.

Jednakże oczy inwestorów nie były tego dnia zwrócone na dane makro, lecz na zachowanie kursów akcji liderów hossy. Czyli spółek FANG+ ze szczególnym uwzględnieniem walorów Apple'a. Notowania spółki z Cupertino na otwarciu poszły w górę o 1,5%, by zakończyć sesję 0,05% pod kreską. To spore rozczarowanie - brak odbicia po spadku o blisko 20% od początku listopada.

Jeśli chodzi o pozostałe "fangi", to akcje Facebooka podrożały o 1,75%, Amazona o 1,42%, a wycena Alphabetu (właściciel Google'a) zwiększyła się o 1,16%. I tylko kurs Netfliksa znalazł się pod kreską, zniżkując o 1,94%.

Krzysztof Kolany

Źródło:
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
open_mind
Banki centralne i rządy będą emitować coraz więcej i szybciej dług aż do globalnego załamania systemu. Tego uczy nas historia: „Fall Of Empires: Rome” ! https://www.youtube.com/watch?v=OuOcnGAv4oo
h-b
Sztuczne coraz wolniejsze pompowanie kabzy grupom interesu na święta

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki