REKLAMA

Niemcy: Ścigany przez Kijów ukraiński bankier zatrzymany w Berlinie

2015-06-17 15:28
publikacja
2015-06-17 15:28
Niemcy: Ścigany przez Kijów ukraiński bankier zatrzymany w Berlinie
Niemcy: Ścigany przez Kijów ukraiński bankier zatrzymany w Berlinie
fot. gemenacom / / YAY Foto

Ukraiński bankier Borys Tymonkin, poszukiwany przez władze w Kijowie w związku z zawłaszczeniem środków państwowych, został aresztowany na lotnisku w Berlinie - poinformowała w środę niemiecka prokuratura. Decyzja o jego ekstradycji jeszcze nie zapadła.

(fot. gemenacom / YAY Foto)

Tymonkin został ujęty w niedzielę na lotnisku Schoenefeld na podstawie międzynarodowego nakazu aresztowania i obecnie przebywa w więzieniu w Cottbus (Chociebuż), w Brandenburgii - przekazał prokurator Juergen Suelldorf. Władze przygotowują się do jego ekstradycji - dodał.

Jednak według rzecznika brandenburskiego ministerstwa sprawiedliwości rząd w Berlinie nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji o wydaniu Ukraińca.

Od kwietnia 2014 r. 63-letni Tymonkin, jeden z najbardziej prominentnych bankierów na Ukrainie, znajduje się na liście najbardziej poszukiwanych osób przez władze w Kijowie w związku ze sprawą wytoczoną znanemu ukraińskiemu biznesmenowi Serhijowi Kurczence.

Tymonkin prowadził bankowość konglomeratu należącego do Kurczenki od lipca 2013 r. Kurczenko, miliarder i właściciel grupy spółek Gaz Ukraina, oskarżony jest o przestępstwa finansowe, w tym zawłaszczenie państwowych środków. Obaj utrzymują, że są niewinni.

Tymonkin kierował też bankami należącymi do sojuszników byłych prezydentów Ukrainy, Wiktora Janukowycza i Leonida Kuczmy.(PAP)

akl/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~DREX
zadnej pomocy fifnsowej zadnym abnderowcom! KRADNA ILE WLZEIE NIE MA KARY SMIERCI ZA KORUPCJE WIEC WON! PUTINZ ROB SWOJE!!!!!!
~andrzej40
w Polsce znów masz jak lew http://www.almoc.pl/img.php?id=3157
~wanker
ku przestrodze... ku przestrodze
~PATRYJOTA
A co sie stalo z ukrainskim zlotem po wejsciu pro amerykanskiego rzadu ..nagle caly zasob zlota zniknal i nikt nie wie gdzie sie to zloto podzialo???? a teraz bankierzy musza byc winni jako ten koziol ofiarny..
a tylko zle jezyki i zli ludzie mowia ze to zloto jest juz za oceanem....
~pelson
To zapytaj Janukowycza, karła pro Putinowskiego - trollu jeden.
~bolcio
Przyczyna zawsze ta sama: za czasów radzieckich jak i obecnie rząd moskiewski ma to we krwi

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki