REKLAMA

Niemal pięć tys. lotów odwołanych w USA z powodu śnieżyc

2022-01-29 06:22
publikacja
2022-01-29 06:22
Niemal pięć tys. lotów odwołanych w USA z powodu śnieżyc
Niemal pięć tys. lotów odwołanych w USA z powodu śnieżyc
fot. JIM BOURG / / FORUM

Potężna zimowa burza doprowadziła do odwołania prawie pięciu tys. lotów w piątek i w nocy z piątku na sobotę w Ameryce oraz z Ameryki. Powiadomiła o tym monitorująca branżę lotniczą strona internetowa FlightAware.

Większość lotów odwołano na Wschodnim Wybrzeżu, gdzie lotniska przygotowywały się na silne wiatry i w niektórych regionach opady do 70 cm śniegu.

Według „New York Timesa” w piątek wieczorem, lotnisko La Guardia Airport miało 232 lotów odwołanych, JFK 209 lotów, a Newark Liberty Airport 167. Wszystkie porty lotnicze ostrzegły, że liczba odwołanych lotów może wzrosnąć.

"Ze względu na spodziewaną burzę, Boston Logan i lotniska wzdłuż wschodniego wybrzeża mogą doświadczyć opóźnień i odwołań w sobotę, i niedzielę - ostrzegł port lotniczy na Twitterze.

Międzynarodowe lotnisko w Warwick w Rhode Island było bardziej optymistycznie nastawione do usuwania śniegu. Na Twitterze poinformowało, że załogi "będą pracować bez wytchnienia, aby pasy startowe były czyste i bezpieczne".

Gubernatorzy Nowego Jorku, New Jersey i Wirginii ogłosili stan wyjątkowy. Burza śnieżna nazwana przez meteorologów "potężną i niebezpieczną" miała bowiem ogarnąć połacie środkowego Atlantyku, północnego wschodu i Nowej Anglii. Pojawiły się ostrzeżenia przed „zdradzieckimi warunkami podróżowania i możliwością powszechnych awarii prowadzących do przerwania dostaw energii elektrycznej".

„W niektórych rejonach Massachusetts i Rhode Island opady śniegu mogą sięgać do 70 cm, a niewykluczone, że w pewnych miejscach może spaść śniegu nawet więcej" – poinformowało biuro meteorologiczne w Bostonie. Jak dodało w sobotę "podróżowanie będzie niebezpieczne lub prawie niemożliwe” – podał „New York Times”.

Dziennik zaznaczył, że w Nowym Jorku i regionie Mid-Hudson spodziewane jest od 15 do 25 cm śniegu, a na Long Island do blisko 40 cm.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/wr/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Komentarze (2)

dodaj komentarz
dididif
Niedobrze, za oziębienie klimatu komuniści chcą o wiele więcej pieniędzy niż za słynne ocieplenie.
jas2
„zdradzieckimi warunkami podróżowania"

Wszędzie zdrajcy.

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki