REKLAMA
WEBINAR

Nie tylko Lewandowski. Wzrost napadów rabunkowych w Barcelonie. Ofiarami najczęściej turyści

2022-09-03 14:00
publikacja
2022-09-03 14:00

W Barcelonie odnotowuje się wzrost przestępczości, zwłaszcza napadów rabunkowych z użyciem siły na zagranicznych turystów - podaje dziennik „La Razon”, powołując się na źródła w USPAC, związku zawodowym autonomicznej katalońskiej policji Mossos d'Esquadra. Próba kradzieży, jakiej niedawno doświadczył polski piłkarz Barcelony Robert Lewandowski, to tutaj „chleb powszedni” - dodały te źródła.

Nie tylko Lewandowski. Wzrost napadów rabunkowych w Barcelonie. Ofiarami najczęściej turyści
Nie tylko Lewandowski. Wzrost napadów rabunkowych w Barcelonie. Ofiarami najczęściej turyści
fot. Siu Lau / / Imago Sport

Około dwóch tygodni temu przed ośrodkiem treningowym FC Barcelony w Sant Joan Despi koło Barcelony złodziej ukradł Lewandowskiemu drogi zegarek. Policji udało się wtedy złapać złodzieja i odzyskać własność piłkarza.

Policja katalońska już wcześniej ostrzegała, że to lato będzie „szczególnie gorące”, odnosząc się do wzrostu przestępczości w stolicy autonomicznego regionu. Podkreślano przy tym związek między przestępczością i turystyką - podczas pandemii koronawirusa zarówno liczba przestępstw, jak i turystów odwiedzających miasto były wyjątkowo niskie, a ich gwałtowny wzrost nastąpił w pierwszej połowie br., w sytuacji ówczesnego powrotu do normalności.

Obecnie odnotowuje się szczególnie dużo napadów rabunkowych przeciwko turystom, często z użyciem siły.

Według „La Razon” Barcelona stała się miastem o największej liczbie przestępstw w Hiszpanii w przeliczeniu na 100 mieszkańców – jest ich 4,8, podczas gdy np. w Walencji - 3,9, a w Madrycie i Sewilli - 3,5. Średni wskaźnik przestępstw w Hiszpanii to 2,4 na 100 mieszkańców. Hiszpańskie MSW podkreśliło jednak, że ogólna liczba przestępstw w Barcelonie rośnie wolniej niż liczba turystów odwiedzających miasto.

Z Saragossy Grażyna Opińska 

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
qwertas
Więcej różnorodności, więcej pozwalania na wszystko. Będzie tam coraz mniej bezpiecznie, a ludzie dalej będą głosować na Lewicę.
and00
Zgadzam się z autorem I postu
Hiszpania jest ostatnio bardzo ubogacona kulturowo, co doskonale widać na ulicach
Dodatkowo mają lewicową władzę, która obecną sytuację popiera
W końcu to chyba o to Sorosowi chodzi, doprowadzenie do upadku europejskiej cywilizacji
m00zyk
Trudno się dziwić. Nie jest to już miasto jednorodne cywilizacyjnie. Gdzie na danym obszarze fukncjonują przedstawiciele dwóch różnych cywilizacji, tam musi dojść do konfliktu.

Powiązane: Hiszpania

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki