REKLAMA

Nie przestrzegał kwarantanny, musi zapłacić 20 tys. zł kary

2020-04-30 10:50
publikacja
2020-04-30 10:50
Nie przestrzegał kwarantanny, musi zapłacić 20 tys. zł kary
Nie przestrzegał kwarantanny, musi zapłacić 20 tys. zł kary
fot. Jacek Szydłowski / / FORUM

Karę w wysokości 20 tys. zł nałożył sanepid na 30-latka z powiatu gostynińskiego (Mazowieckie), który nie dopełnił obowiązku kwarantanny. Mężczyzna wyszedł z mieszkania, w którym miał przebywać w izolacji i nie zamierzał do niego wrócić.

Jak poinformowała w czwartek mł. asp. Żaneta Kołodziejska z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie, 30-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego po prostu znudził się odbywaniem kwarantanny. "Mężczyzna postanowił samowolnie oddalić się z zadeklarowanego miejsca pobytu, a na dodatek nie miał zamiaru powrócić pod wskazany przez sanepid adres” – przekazała Kołodziejska.

Policjanci otrzymali informację, że mężczyzna nie przestrzega kwarantanny. W trakcie kontroli funkcjonariusze nie zastali go we wskazanym miejscu. "O rażącym naruszeniu został powiadomiony Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Płocku, który na nałożył na 30-latka karę pieniężną w wysokości 20 tys. zł" – dodała policjantka.

Autorka: Ilona Pecka

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (9)

dodaj komentarz
piwic
Dotąd nie mamy danych jaki procent będących na kwarantannach okazuje się nosicielami wirusa. Wyszłoby, że kwarantanna to bezsensowna dolegliwość.
piwic
Wyłazi prawdziwa twarz państwa rządzonego przez PiS. Państwo jest silne wobwc słabych (tak jak ten zdesperowany człowiek na idiotycznej kwarantannie) i słabe wobec silnych - Bill Gates, WHO, inni inżynierowie tej tzw. pandemii.
trooper
Ty to już zupełnie odjechałeś kolego :-)))
secundus
Kwarantanna we własnym mieszkaniu. Powinna być w szpitalu, no cóż, państwo z kartonu :(
konradalbert
Ja bym się tłumaczył amnezją spowodowaną stanami lękowymi i depresją spowodowaną brakiem kontaktu z bliskimi osobami. Przecież w pierwszych dniach odbywania kary w zakładach karnych obserwuje się najgorsze symptomy odizolowania, później ludzie się przyzwyczajaja.
heimir
Może kara śmierci to przesada ale areszt do końca kwarantanny byłby w porządku patrząc na to ze sam nie potrafi ponieść odpowiedzialności za innych to trzeba mu pomóc.
potiomkin
Takie kary nie robią wrażenia. Wydaje mi się, że ten kto sprowadza zagrożenie zdrowia i życia, niwecząc wysiłek całego narodu, powinien być ukarany tylko w jeden sposób. Taka osoba nie jest nam potrzebna w społeczeństwie. Powiedzmy sobie w końcu szczerze: kara śmierci jest potrzebna i widać, że te kraje które ją stosują Takie kary nie robią wrażenia. Wydaje mi się, że ten kto sprowadza zagrożenie zdrowia i życia, niwecząc wysiłek całego narodu, powinien być ukarany tylko w jeden sposób. Taka osoba nie jest nam potrzebna w społeczeństwie. Powiedzmy sobie w końcu szczerze: kara śmierci jest potrzebna i widać, że te kraje które ją stosują masowo odnoszą największe sukcesy gospodarcze.
znawca_wszystkiego
Wysiłek narodu? Ten wirus wyżarł ci mózg.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki