REKLAMA

Sasin: Nie jest obecnie opracowywany plan alternatywny dla Ostrołęki C

2020-01-21 13:52
publikacja
2020-01-21 13:52

Nie jest obecnie opracowywany plan alternatywny dla Ostrołęki C, zakładający zmianę paliwa na gaz - poinformował minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

/ fot. Adam Guz / Kancelaria Premiera RP

"Aktualnie nie jest opracowywany plan alternatywny, w którym nastąpiłaby zmiana paliwa zasilającego Elektrownię Ostrołęka C z węgla kamiennego na gaz ziemny. Wszystkie decyzje i pozwolenia administracyjne, na podstawie których jest realizowany projekt Ostrołęka C, zostały wydane dla bloku klasy 1000 MW opalanego węglem kamiennym" - napisał minister w odpowiedzi na interpelację poselską.

Poinformował, że projekt Elektrownia Ostrołęka C znajduje się na początkowym etapie budowy.

"Prace realizowane obecnie na terenie budowy dotyczą przede wszystkim posadowienia głównych obiektów elektrowni (maszynownia, kotłownia, chłodnia kominowa) oraz budowy dwóch pylonów (obszar kotłowni). Równolegle realizowane są prace projektowe oraz kontraktowanie podwykonawców. Harmonogram realizacji inwestycji uwzględnia kontraktowy termin oddania bloku do eksploatacji tj. sierpień 2023 roku" - napisał Sasin.

Na pytanie, czy rząd posiada prognozy dotyczące rentowności bloku, odpowiedział: "Zgodnie z regulacjami zawartymi w Kodeksie spółek handlowych i statutach spółek bezpośrednio zaangażowanych w realizację projektu Ostrołęka C, wszystkie kluczowe decyzje były podejmowane i akceptowane przez właściwe ograny spółek. Każdorazowo przed przejściem do kolejnych etapów inwestycji, spółka weryfikowała zasadność biznesową i rentowność projektu". (PAP Biznes)

pel/ tus/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
blind-oln
Rozumiem, że zmiana na gaz miałaby nastąpić po to, by Niemcy mogli nam sprzedawać tenże gaz, transportowany do nich z Rosji rurociągiem Nord Stream 1 i Nord Stream 2?
bobyxyz1
Inwestowanie w wegiel powinno zostac potraktowane jako dzialanie na szkode spolki i powinien wejsc prokurator. Przeciez to inwestycja ktora z zalozenia ma przyniesc strate i jest zagrozeniem dla spolki.
luka07
ty jestes zagrozeniem dla tego forum

Powiązane: Elektrownia Ostrołęka C

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki